ФРА: Лил се не шали, Пепе одличан у дербију сјевера!

Каен није имао шансе на свом терену.

Фудбал 11.01.2019 | 21:35
Лил је дефинитивно нашао форму и на гостујућим теренима. Екипа са севера Француске је у локалном дербију савладала Каен са 3:1 у уводној утакмици 20. кола Лиге 1 и учврстила се на другој позицији на табели.

То је популарним Догама била трећа узастопна првенствена победа, а већ после 20 минута било је јасно у којем смеру ће да иде ова утакмица.

У осмом минуту Николас Пепе, најбољи играч Лила, начео је мрежу Каена, а у 20. минуту предност је дуплирао Рафаел Леао. У овој ситуацији Пепе се нашао у улози асистента.

Гостујућа екипа контролисала је утакмицу и то прилично лако све до 82. минута када је директан црвени картон зарадио Зеки Челук због прекршаја  са леђа.

Ипак, ни та чињеница није сметала Лилу да постигне још један гол, а овај пут стрелац је био Луиз Араухо у другом минуту судијске надокнаде. Коначан резултат поставио је Казимир Нинга само минут касније.

ФРАНЦУСКА 1 - 20. КОЛО