FRA: Lil se ne šali, Pepe odličan u derbiju sjevera!

Kaen nije imao šanse na svom terenu.

Fudbal 11.01.2019 | 21:35
Lil je definitivno našao formu i na gostujućim terenima. Ekipa sa severa Francuske je u lokalnom derbiju savladala Kaen sa 3:1 u uvodnoj utakmici 20. kola Lige 1 i učvrstila se na drugoj poziciji na tabeli.

To je popularnim Dogama bila treća uzastopna prvenstvena pobeda, a već posle 20 minuta bilo je jasno u kojem smeru će da ide ova utakmica.

U osmom minutu Nikolas Pepe, najbolji igrač Lila, načeo je mrežu Kaena, a u 20. minutu prednost je duplirao Rafael Leao. U ovoj situaciji Pepe se našao u ulozi asistenta.

Gostujuća ekipa kontrolisala je utakmicu i to prilično lako sve do 82. minuta kada je direktan crveni karton zaradio Zeki Čeluk zbog prekršaja  sa leđa.

Ipak, ni ta činjenica nije smetala Lilu da postigne još jedan gol, a ovaj put strelac je bio Luiz Arauho u drugom minutu sudijske nadoknade. Konačan rezultat postavio je Kazimir Ninga samo minut kasnije.

FRANCUSKA 1 - 20. KOLO