ЕК: Валенсија са перфектним скором дочекује Звезду!

Шпански представник славио на гостовању Лиможу – 79:74.  Ситуација у Партизановој групи: Сви имају 1-1! Биће тесно до краја.

Кошарка 09.01.2019 | 23:35
Први фаворит Звездине групе је Валенсија! Шпански представник славио је у домаћем окршају против Уникахе прошле седмице, а вечерас је направио брејк на гостовању Лиможу – 79:74. Рекло би се очекивани расплет, обзиром на снагу тима из АЦБ лиге.

Дакле, Валенсија ће наредне седмице дочекати Црвену звезду са перфектним скором и имаће шансу да направи можда одлучујући корак ка пласману у четвртфинале Еврокупа.

Валенсија је врло ауторитативно почела дуел у Француској. После 10 минута игре имала је двоцифрени плус. Ипак, ослањајући се на шут споља Лимож је држао главну изнад воде. Покушавали су на све начине домаћи да се врате у игру, али нису могли.

Одлично је шут служио и госте који су убацили 12 тројки. Поново је одличну ролу пружио Бојан Дубљевић. Он је остварио дабл-дабл учинак – 12 поена и 12 скокова.

Најефикаснији код домаћина био је Ван Росом са 15 поена.

Симоновић покренуо рафал против Цедевите. Српски интернационалац одиграо меч сезоне против шампиона Хрватске.

Ђоан Плаза је наследио Василија Карасјова у Зениту, а Марку Симоновићу је "свануло".

Након што је у првој фази Еврокупа, под бившим тренером, углавном седео на клупи, српски репрезентативац је опет постао важан фактор игре Зенита.

Ове среде, у Санкт Петербургу, он је постигао 18 поена и потпуно оправдао Плазино поверење.

Зенит - Цедевита 98:84 (20:26, 28:18, 22:18, 28:22)

У првом полувремену Симоновић је постигао убацио 12, а у трећој деоници важном тројком одбио последњи конкретан налет гостију из Загреба. Уједно је и покренуо рафалну серију свог тима.

Од када је шутер из Приштине поставио резултат 55:48, његови саиграчи су убацили седам тројки (Сергеј Карасјов три у низу) и лако сломили отпор хрватског тима, на чијој клупи због болести није седео Славен Римац.

Симоновић је у међувремену добио кратак предах, па се вратио на терен и својом четвртом тројком заокружио најбољи наступ ове сезоне.

Зенит је пред својим навијачима показао колико може да буде опасан у нападу и уједно изједначио свој скор у Топ 16 фази, након пораза на гостовању Униксу у првом колу. Са друге стране, Цедевита је доживела и други неуспех у овој рунди.

ЗЕНИТ: Арманд, Рејнолдс 14 (9 ск), Карасјов 19 (5/8 за три), Мекел, Мекинајер 5 (5 ас), Пушков 2, Трушкин 5, Воронов 13, Симоновић 18 (4/8 за три, 4 ск), Утоф 9, Скраб 9 (5 ас), Валијев 4.

ЦЕДЕВИТА: Пулен 18 (3/10 за три), Кобс 16 (9 ас), Крушлин 8, Катић, Бајо 2, Стипановић 8 (5 изг), Бошњак 1, Кук 9, Рамљак 9, Мустапић, Мурић 13.

Ситуација у Партизановој групи: Сви имају 1-1! Биће тесно до краја.

Кошаркаши Партизана заборавили су пораз од Ритаса на почетку ТОП 16 фазе тријумфом над Албом, а исто је урадио и Монако који је славио управо над литванским клубом после неуспешног издања против Албе – 75:70.

То значи да после два кола сви у Групи Е имају по победу и пораз, што само може да најави тесну битку за четвртфинале до краја...

Било је у Монте Карлу баш неизвесно, густо и уз неколико резултатских преокрета. Иако су гости водили највећим делом утакмице, Монако је накратко успео да узме воство средином треће четвртине, а после доста неизвесности домаћин је сломио отпор Ритаса у завршних минут и по. Све је почело после двојкеДерека Нидама за 71:69, после чега су уследили узастопни промашаји гостију, на шта је Елмедин Кикановићреаговао са успешним хицима са пенала. Гости нису успели да ухвате ритам, због чега је и Џералд Робинсон увећао разлику са црте, да би Денис Сили само поставио коначни резултат сусрета.

Код Монака Кикановић и Џоунс су имали по 15 поена, један мање убацио је Робинсон, док је Бакнердописао 10 поена. У гостујућим редовима 13 поена имао је Мартинас Еходас, а један мање Доминик Сатон, уз седам ухваћених лопти.