EK: Valensija sa perfektnim skorom dočekuje Zvezdu!

Španski predstavnik slavio na gostovanju Limožu – 79:74.  Situacija u Partizanovoj grupi: Svi imaju 1-1! Biće tesno do kraja.

Košarka 09.01.2019 | 23:35
Prvi favorit Zvezdine grupe je Valensija! Španski predstavnik slavio je u domaćem okršaju protiv Unikahe prošle sedmice, a večeras je napravio brejk na gostovanju Limožu – 79:74. Reklo bi se očekivani rasplet, obzirom na snagu tima iz ACB lige.

Dakle, Valensija će naredne sedmice dočekati Crvenu zvezdu sa perfektnim skorom i imaće šansu da napravi možda odlučujući korak ka plasmanu u četvrtfinale Evrokupa.

Valensija je vrlo autoritativno počela duel u Francuskoj. Posle 10 minuta igre imala je dvocifreni plus. Ipak, oslanjajući se na šut spolja Limož je držao glavnu iznad vode. Pokušavali su na sve načine domaći da se vrate u igru, ali nisu mogli.

Odlično je šut služio i goste koji su ubacili 12 trojki. Ponovo je odličnu rolu pružio Bojan Dubljević. On je ostvario dabl-dabl učinak – 12 poena i 12 skokova.

Najefikasniji kod domaćina bio je Van Rosom sa 15 poena.

Simonović pokrenuo rafal protiv Cedevite. Srpski internacionalac odigrao meč sezone protiv šampiona Hrvatske.

Đoan Plaza je nasledio Vasilija Karasjova u Zenitu, a Marku Simonoviću je "svanulo".

Nakon što je u prvoj fazi Evrokupa, pod bivšim trenerom, uglavnom sedeo na klupi, srpski reprezentativac je opet postao važan faktor igre Zenita.

Ove srede, u Sankt Peterburgu, on je postigao 18 poena i potpuno opravdao Plazino poverenje.

Zenit - Cedevita 98:84 (20:26, 28:18, 22:18, 28:22)

U prvom poluvremenu Simonović je postigao ubacio 12, a u trećoj deonici važnom trojkom odbio poslednji konkretan nalet gostiju iz Zagreba. Ujedno je i pokrenuo rafalnu seriju svog tima.

Od kada je šuter iz Prištine postavio rezultat 55:48, njegovi saigrači su ubacili sedam trojki (Sergej Karasjov tri u nizu) i lako slomili otpor hrvatskog tima, na čijoj klupi zbog bolesti nije sedeo Slaven Rimac.

Simonović je u međuvremenu dobio kratak predah, pa se vratio na teren i svojom četvrtom trojkom zaokružio najbolji nastup ove sezone.

Zenit je pred svojim navijačima pokazao koliko može da bude opasan u napadu i ujedno izjednačio svoj skor u Top 16 fazi, nakon poraza na gostovanju Uniksu u prvom kolu. Sa druge strane, Cedevita je doživela i drugi neuspeh u ovoj rundi.

ZENIT: Armand, Rejnolds 14 (9 sk), Karasjov 19 (5/8 za tri), Mekel, Mekinajer 5 (5 as), Puškov 2, Truškin 5, Voronov 13, Simonović 18 (4/8 za tri, 4 sk), Utof 9, Skrab 9 (5 as), Valijev 4.

CEDEVITA: Pulen 18 (3/10 za tri), Kobs 16 (9 as), Krušlin 8, Katić, Bajo 2, Stipanović 8 (5 izg), Bošnjak 1, Kuk 9, Ramljak 9, Mustapić, Murić 13.

Situacija u Partizanovoj grupi: Svi imaju 1-1! Biće tesno do kraja.

Košarkaši Partizana zaboravili su poraz od Ritasa na početku TOP 16 faze trijumfom nad Albom, a isto je uradio i Monako koji je slavio upravo nad litvanskim klubom posle neuspešnog izdanja protiv Albe – 75:70.

To znači da posle dva kola svi u Grupi E imaju po pobedu i poraz, što samo može da najavi tesnu bitku za četvrtfinale do kraja...

Bilo je u Monte Karlu baš neizvesno, gusto i uz nekoliko rezultatskih preokreta. Iako su gosti vodili najvećim delom utakmice, Monako je nakratko uspeo da uzme vostvo sredinom treće četvrtine, a posle dosta neizvesnosti domaćin je slomio otpor Ritasa u završnih minut i po. Sve je počelo posle dvojkeDereka Nidama za 71:69, posle čega su usledili uzastopni promašaji gostiju, na šta je Elmedin Kikanovićreagovao sa uspešnim hicima sa penala. Gosti nisu uspeli da uhvate ritam, zbog čega je i Džerald Robinson uvećao razliku sa crte, da bi Denis Sili samo postavio konačni rezultat susreta.

Kod Monaka Kikanović i Džouns su imali po 15 poena, jedan manje ubacio je Robinson, dok je Baknerdopisao 10 poena. U gostujućim redovima 13 poena imao je Martinas Ehodas, a jedan manje Dominik Saton, uz sedam uhvaćenih lopti.