ЕК: Симоновић, као по навици, пробушио Цедевиту!

Симоновић доминирао против Цедевите за победу Зенита.  Кошаркаши Зенита из Санкт Петербурга надиграли су Цедевиту у мечу друге рунде Топ 16 фазе Еврокупа са 98:84.  Симоновић покренуо рафал против Цедевите.  Српски интернационалац одиграо меч сезоне против шампиона Хрватске.

Кошарка 09.01.2019 | 20:40
Квалитетну партију приказао је и српски репрезентативац Марко Симоновић који је био међу најефикаснијим играчима свог тима са 18 поена.

Симоновић је свом учинку додао и четири скока и две асистенције за 21 минут игре на паркету. Сергеј Карасјов је био једини ефикаснији са 19 поена.

На другој страни је Џејкоб Пулен имао 18 поена, али уз слабе проценте шута, а Џастин Кобс је имао 16 поена. Цедевита је током прве и већи део друге четвртине успевала да буде егал са руском екипом која је на полувреме отишла са предношћу од четири поена 48:44.

Зенит је успео да се одлепи у трећој са три узастопне тројке у три напада и за свега минут и по погоцима Симоновића, Шруба и Воронова оде на 61:48.

Цедевита је успела да приђе на -5, али након тих тројки потпуног повратка није било па је Зенит током четврте четвртине повећавао предност до +19 (90:71), да би меч рутински привели крају.

Ово је прва победа Зенита у Топ 16 фази после пораза од Уникса, па сада по победу имају Андора, Зенит и Уникс, а Цедевита има два пораза.

Памте навијачи Црвене звезде сезону 2016/17 и доминацију Марка Симоновића на свим фронтовима, као и то да је клуб одвео на праг четвртфинала Евролиге, али и до трипле-круне пре него што је отишао у Зенит из Санкт Петербурба. Клуб јесте променио, али старе навике су остале. Симоновић је предводио Зенит до убедљиве победе над Цедевитом резултатом 98:84, а меч је завршио са 18 поена (7/14 из игре, 4/7 за три).

Српски репрезентативац био је један од иницијалних каписли Зенитовог вртоглавог успона у трећој четвртини, када је домаћин у кратком временском периоду затрпао кош Цедевите, а разлика отишла на комотних 13 поена (61:48). Цедевита је успела да се опорави од овог ударца и узврати, чиме је спустила разлику на једноцифрену бројку, али од Зенитовог налета у последњој четвртини није било спаса. Домаћин је рафалном паљбом затрпао кош загребачког клуба, отишао на чак 19 поена вишка и тако практично осигурао победу.

У победничком тиму истакао се Сергеј Карасев са 19 поена, Џејлен Рејнолдс је убацио 14 поена, уз девет скокова, док је Јевгени Воронов додао 13 поена и пет ухваћених лопти. Код Цедевите Џејкоб Пулен је поново био најбољи са 18 поена, два мање имао је Џастин Кобс, док је Едо Мурић дописао 13 поена и четири скока.

Ђоан Плаза је наследио Василија Карасјова у Зениту, а Марку Симоновићу је "свануло".

Након што је у првој фази Еврокупа, под бившим тренером, углавном седео на клупи, српски репрезентативац је опет постао важан фактор игре Зенита.

Ове среде, у Санкт Петербургу, он је постигао 18 поена и потпуно оправдао Плазино поверење.

Зенит - Цедевита 98:84 (20:26, 28:18, 22:18, 28:22)

У првом полувремену Симоновић је постигао убацио 12, а у трећој деоници важном тројком одбио последњи конкретан налет гостију из Загреба. Уједно је и покренуо рафалну серију свог тима.

Од када је шутер из Приштине поставио резултат 55:48, његови саиграчи су убацили седам тројки (Сергеј Карасјов три у низу) и лако сломили отпор хрватског тима, на чијој клупи због болести није седео Славен Римац.

Симоновић је у међувремену добио кратак предах, па се вратио на терен и својом четвртом тројком заокружио најбољи наступ ове сезоне.

Зенит је пред својим навијачима показао колико може да буде опасан у нападу и уједно изједначио свој скор у Топ 16 фази, након пораза на гостовању Униксу у првом колу. Са друге стране, Цедевита је доживела и други неуспех у овој рунди.

ЗЕНИТ: Арманд, Рејнолдс 14 (9 ск), Карасјов 19 (5/8 за три), Мекел, Мекинајер 5 (5 ас), Пушков 2, Трушкин 5, Воронов 13, Симоновић 18 (4/8 за три, 4 ск), Утоф 9, Скраб 9 (5 ас), Валијев 4.

ЦЕДЕВИТА: Пулен 18 (3/10 за три), Кобс 16 (9 ас), Крушлин 8, Катић, Бајо 2, Стипановић 8 (5 изг), Бошњак 1, Кук 9, Рамљак 9, Мустапић, Мурић 13.