EK: Simonović, kao po navici, probušio Cedevitu!

Simonović dominirao protiv Cedevite za pobedu Zenita.  Košarkaši Zenita iz Sankt Peterburga nadigrali su Cedevitu u meču druge runde Top 16 faze Evrokupa sa 98:84.  Simonović pokrenuo rafal protiv Cedevite.  Srpski internacionalac odigrao meč sezone protiv šampiona Hrvatske.

Košarka 09.01.2019 | 20:40
Kvalitetnu partiju prikazao je i srpski reprezentativac Marko Simonović koji je bio među najefikasnijim igračima svog tima sa 18 poena.

Simonović je svom učinku dodao i četiri skoka i dve asistencije za 21 minut igre na parketu. Sergej Karasjov je bio jedini efikasniji sa 19 poena.

Na drugoj strani je Džejkob Pulen imao 18 poena, ali uz slabe procente šuta, a Džastin Kobs je imao 16 poena. Cedevita je tokom prve i veći deo druge četvrtine uspevala da bude egal sa ruskom ekipom koja je na poluvreme otišla sa prednošću od četiri poena 48:44.

Zenit je uspeo da se odlepi u trećoj sa tri uzastopne trojke u tri napada i za svega minut i po pogocima Simonovića, Šruba i Voronova ode na 61:48.

Cedevita je uspela da priđe na -5, ali nakon tih trojki potpunog povratka nije bilo pa je Zenit tokom četvrte četvrtine povećavao prednost do +19 (90:71), da bi meč rutinski priveli kraju.

Ovo je prva pobeda Zenita u Top 16 fazi posle poraza od Uniksa, pa sada po pobedu imaju Andora, Zenit i Uniks, a Cedevita ima dva poraza.

Pamte navijači Crvene zvezde sezonu 2016/17 i dominaciju Marka Simonovića na svim frontovima, kao i to da je klub odveo na prag četvrtfinala Evrolige, ali i do triple-krune pre nego što je otišao u Zenit iz Sankt Peterburba. Klub jeste promenio, ali stare navike su ostale. Simonović je predvodio Zenit do ubedljive pobede nad Cedevitom rezultatom 98:84, a meč je završio sa 18 poena (7/14 iz igre, 4/7 za tri).

Srpski reprezentativac bio je jedan od inicijalnih kapisli Zenitovog vrtoglavog uspona u trećoj četvrtini, kada je domaćin u kratkom vremenskom periodu zatrpao koš Cedevite, a razlika otišla na komotnih 13 poena (61:48). Cedevita je uspela da se oporavi od ovog udarca i uzvrati, čime je spustila razliku na jednocifrenu brojku, ali od Zenitovog naleta u poslednjoj četvrtini nije bilo spasa. Domaćin je rafalnom paljbom zatrpao koš zagrebačkog kluba, otišao na čak 19 poena viška i tako praktično osigurao pobedu.

U pobedničkom timu istakao se Sergej Karasev sa 19 poena, Džejlen Rejnolds je ubacio 14 poena, uz devet skokova, dok je Jevgeni Voronov dodao 13 poena i pet uhvaćenih lopti. Kod Cedevite Džejkob Pulen je ponovo bio najbolji sa 18 poena, dva manje imao je Džastin Kobs, dok je Edo Murić dopisao 13 poena i četiri skoka.

Đoan Plaza je nasledio Vasilija Karasjova u Zenitu, a Marku Simonoviću je "svanulo".

Nakon što je u prvoj fazi Evrokupa, pod bivšim trenerom, uglavnom sedeo na klupi, srpski reprezentativac je opet postao važan faktor igre Zenita.

Ove srede, u Sankt Peterburgu, on je postigao 18 poena i potpuno opravdao Plazino poverenje.

Zenit - Cedevita 98:84 (20:26, 28:18, 22:18, 28:22)

U prvom poluvremenu Simonović je postigao ubacio 12, a u trećoj deonici važnom trojkom odbio poslednji konkretan nalet gostiju iz Zagreba. Ujedno je i pokrenuo rafalnu seriju svog tima.

Od kada je šuter iz Prištine postavio rezultat 55:48, njegovi saigrači su ubacili sedam trojki (Sergej Karasjov tri u nizu) i lako slomili otpor hrvatskog tima, na čijoj klupi zbog bolesti nije sedeo Slaven Rimac.

Simonović je u međuvremenu dobio kratak predah, pa se vratio na teren i svojom četvrtom trojkom zaokružio najbolji nastup ove sezone.

Zenit je pred svojim navijačima pokazao koliko može da bude opasan u napadu i ujedno izjednačio svoj skor u Top 16 fazi, nakon poraza na gostovanju Uniksu u prvom kolu. Sa druge strane, Cedevita je doživela i drugi neuspeh u ovoj rundi.

ZENIT: Armand, Rejnolds 14 (9 sk), Karasjov 19 (5/8 za tri), Mekel, Mekinajer 5 (5 as), Puškov 2, Truškin 5, Voronov 13, Simonović 18 (4/8 za tri, 4 sk), Utof 9, Skrab 9 (5 as), Valijev 4.

CEDEVITA: Pulen 18 (3/10 za tri), Kobs 16 (9 as), Krušlin 8, Katić, Bajo 2, Stipanović 8 (5 izg), Bošnjak 1, Kuk 9, Ramljak 9, Mustapić, Murić 13.