ЕЛ: Реал отео побједу Гран Канарији!

Преломиле тројке Рудија Фернандеса! Кошаркаши Реал Мадрида победили су Гран Канарију у шпанском дербију 17. кола Евролиге са 75:67.  Љуљ и Руди режирали преокрет Реала на Канарским острвима.  Гран Канарија водила до пет минута пред крај, али није издржала.

Кошарка 08.01.2019 | 23:35
Један од јунака победе у тесној утакмици у којој "краљевићи" нису блистали, био је Руди Фернандес који је на три и по минута до краја дао тројку преко два играча за 66:62.

Који секунд пре тога дао је и два слободна бацања за преокрет и вођство свог тима и Реал је тада мало пронашао нападачки ритам.

Најефикаснији је код победника био Серхио Љуљ са 16 поена, Фернандес је већину од својих 11 поена дао у последњој четвртини, а Ентони Рендолф и Густаво Ајон су имали по 10.

Алберт Оливер и Еулис Баес су убацили по 12 поена за тим са Канара, а Паули Ориол је додао 11.

У поентерски неефикасном мечу, Реал и Гран Канарија су прву деоницу завршили са 16:15 у корист "краљевића".

Ниједна од екипа није успевала да се одлепи све до пред крај полувремена и слободних бацања Алберта Оливера, а онда и његове тројке за 34:27.

Гран Канарија у трећој четвртини пробија баријеру од десет поена кошем Ориола за 48:38, али Реал постепено почиње да се враћа и хвата прикључак до уласка у четврту четвртину (56:52).

Тада на сцену ступа Фернандес који је прво погодио за 66:62, а онда запечатио судбину Гран Канарије тројком за 69:63 на два минута и 20 секунди до краја.

Реалу је ово 14. тријумф ове сезоне у Евролиги и Мадриђани су други, док је Гран Канарија 13. на табели са шест победа и 11 пораза.

Реал Мадрид је преживео гостовање на Канарским острвима. Краљевски клуб је после преокрета славио са 75:67 у утакмици 15. кола Евролиге и пришао на само победу заостатка у односу на лидера Фенербахче.

Домаћа екипа је пропустила одличну прилику да скине скалп актуелном прваку Европе, јер је водила малтене до средине последње деонице.

Реал је сломио отпор Гран Канарије преко Рудија Фернандеза који је везао осам поена од тренутка када је домаћин повео са 62:61.

Ипак, у последњих пет минута су пресудили квалитет и искуство мадридског великана, а поново је Серхио Љуљбио главни мотор Реала.

Искусни бек је утакмицу завршио са 16 поена, док га је добро пратио Руди Фернандез са 11 поена и пет скокова. Алберт Оливер и Еулиус Баез постигли су по 12 поена.

ЕВРОЛИГА - 17. КОЛО

Уторак

Химки - Фенербахче 84:78 (продужетак)
/Марковић 13 - Махмутоглу 18/

Жалгирис - Ефес 58:79
/Дејвис 8 - Моерман 23, Мицић 5/

Олимпијакос - Басконија 91:87 (продужетак)

Армани - Барселона 20.45

Табела: Фенербахче 15-2, Реал 14-3, ЦСКА 12-4, Ефес 11-6, Олимпијакос 11-6, Барселона 9-7, Армани 8-8, Бајерн 8-8, Панатинаикос 7-9, Басконија 7-10, Жалгирис 7-10, Химки 7-10, Гран Канарија 6-11, Макаби 5-11, Будућност 3-13, Дарушафака 2-14.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс