EL: Real oteo pobjedu Gran Kanariji!

Prelomile trojke Rudija Fernandesa! Košarkaši Real Madrida pobedili su Gran Kanariju u španskom derbiju 17. kola Evrolige sa 75:67.  Ljulj i Rudi režirali preokret Reala na Kanarskim ostrvima.  Gran Kanarija vodila do pet minuta pred kraj, ali nije izdržala.

Košarka 08.01.2019 | 23:35
Jedan od junaka pobede u tesnoj utakmici u kojoj "kraljevići" nisu blistali, bio je Rudi Fernandes koji je na tri i po minuta do kraja dao trojku preko dva igrača za 66:62.

Koji sekund pre toga dao je i dva slobodna bacanja za preokret i vođstvo svog tima i Real je tada malo pronašao napadački ritam.

Najefikasniji je kod pobednika bio Serhio Ljulj sa 16 poena, Fernandes je većinu od svojih 11 poena dao u poslednjoj četvrtini, a Entoni Rendolf i Gustavo Ajon su imali po 10.

Albert Oliver i Eulis Baes su ubacili po 12 poena za tim sa Kanara, a Pauli Oriol je dodao 11.

U poenterski neefikasnom meču, Real i Gran Kanarija su prvu deonicu završili sa 16:15 u korist "kraljevića".

Nijedna od ekipa nije uspevala da se odlepi sve do pred kraj poluvremena i slobodnih bacanja Alberta Olivera, a onda i njegove trojke za 34:27.

Gran Kanarija u trećoj četvrtini probija barijeru od deset poena košem Oriola za 48:38, ali Real postepeno počinje da se vraća i hvata priključak do ulaska u četvrtu četvrtinu (56:52).

Tada na scenu stupa Fernandes koji je prvo pogodio za 66:62, a onda zapečatio sudbinu Gran Kanarije trojkom za 69:63 na dva minuta i 20 sekundi do kraja.

Realu je ovo 14. trijumf ove sezone u Evroligi i Madriđani su drugi, dok je Gran Kanarija 13. na tabeli sa šest pobeda i 11 poraza.

Real Madrid je preživeo gostovanje na Kanarskim ostrvima. Kraljevski klub je posle preokreta slavio sa 75:67 u utakmici 15. kola Evrolige i prišao na samo pobedu zaostatka u odnosu na lidera Fenerbahče.

Domaća ekipa je propustila odličnu priliku da skine skalp aktuelnom prvaku Evrope, jer je vodila maltene do sredine poslednje deonice.

Real je slomio otpor Gran Kanarije preko Rudija Fernandeza koji je vezao osam poena od trenutka kada je domaćin poveo sa 62:61.

Ipak, u poslednjih pet minuta su presudili kvalitet i iskustvo madridskog velikana, a ponovo je Serhio Ljuljbio glavni motor Reala.

Iskusni bek je utakmicu završio sa 16 poena, dok ga je dobro pratio Rudi Fernandez sa 11 poena i pet skokova. Albert Oliver i Eulius Baez postigli su po 12 poena.

EVROLIGA - 17. KOLO

Utorak

Himki - Fenerbahče 84:78 (produžetak)
/Marković 13 - Mahmutoglu 18/

Žalgiris - Efes 58:79
/Dejvis 8 - Moerman 23, Micić 5/

Olimpijakos - Baskonija 91:87 (produžetak)

Armani - Barselona 20.45

Tabela: Fenerbahče 15-2, Real 14-3, CSKA 12-4, Efes 11-6, Olimpijakos 11-6, Barselona 9-7, Armani 8-8, Bajern 8-8, Panatinaikos 7-9, Baskonija 7-10, Žalgiris 7-10, Himki 7-10, Gran Kanarija 6-11, Makabi 5-11, Budućnost 3-13, Darušafaka 2-14.

Izvor: B92/mozzartsport/mondo.rs