ЕК: Јовановићев брзи воз протутњао кроз Франкфурт!

Локомотива стигла до прве победе у Топ 16 фази Еврокупа.  Јовановић и "Локо" опет на правом путу.  Руски тим у Франкфурту се поигравао са домаћим Скајлајнерсима, на путу до прве победе у Топ 16 фази Еврокупа.

Кошарка 08.01.2019 | 21:30
Кошаркаши Локомотиве Кубањ прегазили су у гостима немачки Франкфурт са 91:69 у утакмици другог кола Топ 16 Еврокупа. То је екипи Владе Јовановића први тријумф у овој фази континенталног такмичења.

Руска екипа је већ после првог полувремена имала десет поена предности, а када су у трећој деоници кошаркаши Локомотиве то дуплирали, било је јасно да Франкфурт нема чему да се нада.

Џамел Меклин је предводио Локомотиву са 19 поена, некадашњи НБА шампион Дорел Рајт додао је још 14, док је Дмитриј Хвостов утакмицу завршио са 12 поена.

У домаћој екипи по 15 поена постигли су Американци Илијаџа Кларанс и Џејсон Кларк, а Ерик Марфи дао је још 11.

Кошаркаши Локомотиве Кубањ урадили су на гостовању у Немачкој оно што су морали, након што их је Асвел прошле недеље, на старту Топ 16 фазе Еврокупа, шокирао у Краснодару.

Тим српског тренера Владе Јовановића решио је у своју корист све четири четвртине и на крају тријумфовао са комотних 69:92 (32:42).

Двоцифрен учинак у нападу имала су шесторица играча: Џамел Меклин 19, Дорел Рајт 14, Виталиј Фридзон 12, Димитриј Хвостов 12, Матеуш Понитка 10 и Џауан Џонсон 10.

У истој групи у уторак се састају још Асвел и Улм, а победник ће се издвојити на првој позицији.