EK: Jovanovićev brzi voz protutnjao kroz Frankfurt!

Lokomotiva stigla do prve pobede u Top 16 fazi Evrokupa.  Jovanović i "Loko" opet na pravom putu.  Ruski tim u Frankfurtu se poigravao sa domaćim Skajlajnersima, na putu do prve pobede u Top 16 fazi Evrokupa.

Košarka 08.01.2019 | 21:30
Košarkaši Lokomotive Kubanj pregazili su u gostima nemački Frankfurt sa 91:69 u utakmici drugog kola Top 16 Evrokupa. To je ekipi Vlade Jovanovića prvi trijumf u ovoj fazi kontinentalnog takmičenja.

Ruska ekipa je već posle prvog poluvremena imala deset poena prednosti, a kada su u trećoj deonici košarkaši Lokomotive to duplirali, bilo je jasno da Frankfurt nema čemu da se nada.

Džamel Meklin je predvodio Lokomotivu sa 19 poena, nekadašnji NBA šampion Dorel Rajt dodao je još 14, dok je Dmitrij Hvostov utakmicu završio sa 12 poena.

U domaćoj ekipi po 15 poena postigli su Amerikanci Ilijadža Klarans i Džejson Klark, a Erik Marfi dao je još 11.

Košarkaši Lokomotive Kubanj uradili su na gostovanju u Nemačkoj ono što su morali, nakon što ih je Asvel prošle nedelje, na startu Top 16 faze Evrokupa, šokirao u Krasnodaru.

Tim srpskog trenera Vlade Jovanovića rešio je u svoju korist sve četiri četvrtine i na kraju trijumfovao sa komotnih 69:92 (32:42).

Dvocifren učinak u napadu imala su šestorica igrača: Džamel Meklin 19, Dorel Rajt 14, Vitalij Fridzon 12, Dimitrij Hvostov 12, Mateuš Ponitka 10 i Džauan Džonson 10.

U istoj grupi u utorak se sastaju još Asvel i Ulm, a pobednik će se izdvojiti na prvoj poziciji.