ПОР: Тондела шокирала Спортинг!

Звездина летошња жеља врхунским голом пресудила Спортингу! Тондела шокирала Лавове и то с играчем мање - 2:1.

Фудбал 07.01.2019 | 22:47
Желела је летос Црвена звезда Томанеа, нападача Тонделе, а ко је гледао вечерас меч тог тима и победу над Спортингом од 2:1 (1:0) онда му је јасно и због чега. Тондела је направила првокласно изненађење и успела да сруши фаворизоване Лавове. И то с играчем мање од 50. минута.

Домаћин јесте дошао у предност у 5. минуту после гола Делгада, али када је Жаките добио црвени картон у 50. минуту деловало је да ће то бити шанса за Спортинг да изједначи или преокрене.

А онда је у 74. минуту уследио шок. Фантастичан шут Томанеа спољном под пречку и на семафору је писало 2:0. Спортинг је био у нокдауну.

Занимљиво, гости у успели да се опораве већ два минута касније када је Матје погодио, имао је Спортинг времена да се врати и узме барем бод, али ни то се није догодило.

Овај кикс ће коштати Спортинг јер после овог пораза остаје на 34 освојена бода. Бенфика је на 35, Брага на 36, а Порто има 39 и има утакмицу мање.

ПОРТУГАЛ 1 - 16. КОЛО