POR: Tondela šokirala Sporting!

Zvezdina letošnja želja vrhunskim golom presudila Sportingu! Tondela šokirala Lavove i to s igračem manje - 2:1.

Fudbal 07.01.2019 | 22:47
Želela je letos Crvena zvezda Tomanea, napadača Tondele, a ko je gledao večeras meč tog tima i pobedu nad Sportingom od 2:1 (1:0) onda mu je jasno i zbog čega. Tondela je napravila prvoklasno iznenađenje i uspela da sruši favorizovane Lavove. I to s igračem manje od 50. minuta.

Domaćin jeste došao u prednost u 5. minutu posle gola Delgada, ali kada je Žakite dobio crveni karton u 50. minutu delovalo je da će to biti šansa za Sporting da izjednači ili preokrene.

A onda je u 74. minutu usledio šok. Fantastičan šut Tomanea spoljnom pod prečku i na semaforu je pisalo 2:0. Sporting je bio u nokdaunu.

Zanimljivo, gosti u uspeli da se oporave već dva minuta kasnije kada je Matje pogodio, imao je Sporting vremena da se vrati i uzme barem bod, ali ni to se nije dogodilo.

Ovaj kiks će koštati Sporting jer posle ovog poraza ostaje na 34 osvojena boda. Benfika je na 35, Braga na 36, a Porto ima 39 i ima utakmicu manje.

PORTUGAL 1 - 16. KOLO