ФА куп: Четвртолигаши не стају - Лестер испао од Њупорта!

Фудбалери Лестера поражени су од Њупорта са 2:1 у трећем колу ФА купа.  Успела велшка клопка за Лисице - Њупорт ће славити до дубоко у ноћ! Четвртолигаш код куће изненадио Лестер и голом из пенала дошао до пласмана у четврто коло ФА купа.

Фудбал 06.01.2019 | 23:15
"Лисице" су доживеле шоктантну елиминацију јер их је победила екипа која игра у четвртом рангу такмичења у Енглеској.

Исто то успела је екипа Олдама, која такође игра у Лиги 2, елиминисавши Фулам, као и француски Андрезије (четврта лига) који био бољи од Марсеја у француском купу.

Голове за Њупорт постигли су Мет у десетом и Амонд у 85. минуту, док је једини стрелац за госте био Гезал у 82. Погледајте и остале резултате трећег кола ФА купа:

Славље у јужном Велсу - Њупорт Каунти је у трећем колу ФА купа елиминисао бившег првака Енглеске, Лестер. Утакмица у Њупорту завршена је победом домаћина од 2:1 и то је свакако један од већих тријумфа овог клуба у последње две деценије.

Иначе, Њупорт се тренутно налази у средини табеле енглеске четврте лиге, тако да ни у том друштву не може да се похвали неким резултатима.

Било како било, вечерас је у десетом минуту Вилмот је као метак прошао по десном крилу и центрирао малтене на савршен начин, а на петерцу је највиши у скоку био јамајчански нападач Џамил Мет и главом је послао у рашље.

То је било више него довољно за делиријум међу навијачима на стадиону Родни Парејд. Уосталом, не даје са баш сваки дан гол тиму који је био шампион енглеске Премијер лиге.

Очекивано, после примљеног гола Лестер је кренуо свим силама напред у намери да дођу до изједначења, а затим и преокрета. Ређали су се напади пред казненим простором Њупорта, али  је одбрана домаћих урадила лавовски посао.

Све до осам минута пре краја утакмице када је Рашид Газел на ивици шеснаестерца налетео на одбијену лопту и послао пројектил у горњи леви угао гола Њупорта.

Деловало је у том тренутку да се све окреће на воденицу Лестера. Али, ипак је ово ФА куп, где су изненађења могућа. И у 85. минуту Метју Олбрајтон је играо руком, а сигуран са беле тачке био је Педраиг Амонд.