FA kup: Četvrtoligaši ne staju - Lester ispao od Njuporta!

Fudbaleri Lestera poraženi su od Njuporta sa 2:1 u trećem kolu FA kupa.  Uspela velška klopka za Lisice - Njuport će slaviti do duboko u noć! Četvrtoligaš kod kuće iznenadio Lester i golom iz penala došao do plasmana u četvrto kolo FA kupa.

Fudbal 06.01.2019 | 23:15
"Lisice" su doživele šoktantnu eliminaciju jer ih je pobedila ekipa koja igra u četvrtom rangu takmičenja u Engleskoj.

Isto to uspela je ekipa Oldama, koja takođe igra u Ligi 2, eliminisavši Fulam, kao i francuski Andrezije (četvrta liga) koji bio bolji od Marseja u francuskom kupu.

Golove za Njuport postigli su Met u desetom i Amond u 85. minutu, dok je jedini strelac za goste bio Gezal u 82. Pogledajte i ostale rezultate trećeg kola FA kupa:

Slavlje u južnom Velsu - Njuport Kaunti je u trećem kolu FA kupa eliminisao bivšeg prvaka Engleske, Lester. Utakmica u Njuportu završena je pobedom domaćina od 2:1 i to je svakako jedan od većih trijumfa ovog kluba u poslednje dve decenije.

Inače, Njuport se trenutno nalazi u sredini tabele engleske četvrte lige, tako da ni u tom društvu ne može da se pohvali nekim rezultatima.

Bilo kako bilo, večeras je u desetom minutu Vilmot je kao metak prošao po desnom krilu i centrirao maltene na savršen način, a na petercu je najviši u skoku bio jamajčanski napadač Džamil Met i glavom je poslao u rašlje.

To je bilo više nego dovoljno za delirijum među navijačima na stadionu Rodni Parejd. Uostalom, ne daje sa baš svaki dan gol timu koji je bio šampion engleske Premijer lige.

Očekivano, posle primljenog gola Lester je krenuo svim silama napred u nameri da dođu do izjednačenja, a zatim i preokreta. Ređali su se napadi pred kaznenim prostorom Njuporta, ali  je odbrana domaćih uradila lavovski posao.

Sve do osam minuta pre kraja utakmice kada je Rašid Gazel na ivici šesnaesterca naleteo na odbijenu loptu i poslao projektil u gornji levi ugao gola Njuporta.

Delovalo je u tom trenutku da se sve okreće na vodenicu Lestera. Ali, ipak je ovo FA kup, gde su iznenađenja moguća. I u 85. minutu Metju Olbrajton je igrao rukom, a siguran sa bele tačke bio je Pedraig Amond.