Потоп Игокее у "Морачи" у другом полувремену!

Прва победа Репеше, Будућност силовита за прекид црног низа! Кошаркаши Будућности победили су Игокеу резултатом 96:70 у последњој утакмици 14. кола АБА лиге.  Кошаркаши Игокее у другом полувремену доживјели дебакл у Подгорици, гдје никад нису забиљежили побједу против Будућности - 96:70 (17:23, 26:23, 24:12, 29:12).  Ово до скоро није била "јака" вест: Будућност победила! После серије од осам пораза, која је Џикића коштала посла у Подгорици, плаво-бели су наишли на лошијег од себе.

Кошарка 06.01.2019 | 23:05
Будућност је прекинула низ лоших резултата и дошла до првог тријумфа откад је тим преузео нови тренер Јасмин Репеша.

Црногорски представник је дуел преломио у другом полувремену које је добио са укупних са 53:24 и шансе за госте није било.

Најефикаснији код Будућности био је Поповић са 14 поена. Суад Шеховић је додао 13, Гога Битадзе 12, а Норис Кол 11 поена. Код Игокее Анђушић и Зубчић су убацили по 17 поена.

Актуелни шампион је доживео осам узастопних пораза до овог меча и осетио је сласт победе први пут после 14. децембра.

Репешини изабраници сада су трећи са 9 победа и 5 пораза, док је екипа из Лакташа на десетој позицији са скором 5-9.

У наредном, 15. колу АБА лиге, Будућност Воли гостује ФМП-у, док Игокеа дочекује Црвену звезду.

Осам гостовања у Подгорици и осам пораза за Игокеу!

Потајно су се надали љубитељи кошарке у Републици Српској да ће негативна серија "игоса" бити прекинута на Бадње вече и да ће изабраници Гагија Николића успјети да коначно освоје дворану "Морача", али то се није десило ове недјеље у 14. колу АБА лиге.

Одлично су гости из Александровца играли у првих 20 минута, у појединим тренуцима су имали предност и од девет погодака, првенствено захваљујући одличним партијама Данила Анђушића и Томислава Зубчића.

Послије вођства од "плус три" на полувремену очекивала се снажна реакција Будућности, али не баш да Александровчани постигну само два поена за пет минута, када се већ дао наслутити пораз.

Ипак, у наставку екипа Јасмина Репеше, која је имала императив побједе због чак осам везаних неуспјеха у АБА и Евролиги, у других 20 минута је постигла чак 53 поена!

А што је још важније, потпуно је Будућност неутралисала напад Игокее (само 24 поена укупно у другом полувремену) и заслужено стигла до убједљиве побједе, девете ове сезоне у регионалном такмичењу.

Поред лоше ефикасности, Будућност је имала девет скокова и 10 асистенција више од Игокее, којој у трећој и четвртој четвртини стварно ништа није позалило за руком...

Најефикаснији у гостујућем табору били су поменути Зубчић и Анђушић са по 17 постигнутих поена, али осим њих, још једини двоцифрен кошгетерски учинак остварио је Оливер Лафајет (14).

С друге стране, чак петорица кошаркаша Будућности била је расположена - Петар Поповић је укњижио 14 кошева, Суад Шеховић (13), Гога Битазде и Данило Николић по 12 и Норис Џин Кол са поеном мање.

Игокеа је остала на пет побједа и сада има девет пораза и налази се на десетом мјесту на табели, док је Будућност на трећој позицији са скором од девет тријумфа и пет неуспјеха.

У наредном колу, Александровчани ће дочекати Црвену звезду у Лакташима, док ће Будућност бити гост ФМП-у у Железнику.

Шампион АБА лиге и најбољи регионални тим у сезони 2017/18 забележио је победу!

То, до скоро, није била "јака" вест, али јесте постала после осам везаних пораза плаво-белих у АБА и Евролиги у серији која је коштала Александра Џикића места на клупи.

Његов наследник, Јасмин Репеша, искористио је долазак "старе муштерије" да упише прву победу на клупи Будућности, када већ "шок терапија" није дала резултата у Београду против Црвене звезде и Милану против Арманија.

Девети пут у исто толико излазака на паркет "Мораче", Игокеа је била лошији ривал - 96:70 (17:23, 26:23, 24:12, 29:12).

Од када су 10. децембра, уз много муке и великим преокретом у завршници, савладали Мегу пред својом публиком, играчи Будућности везали су поразе на свим фронтовима: Гран Канарија 95:85, Цибона 83:77, Ефес 106:68, Фенербахче 65:89, Крка 69:64, Бајерн 93:88, Црвена звезда 86:72 и Милано 111:94.

Ове вечери наишли су на лошијег од себе.

"Ђетиће" су до тријумфа водили Петар Поповић са 14 поена, Суад Шеховић са 13, Гога Битадзе и Данило Николић са 12, те Норис Кол са 11, док су код гостију из Лакташа најбољи били Томислав Зубчић и Данило Анђушић са 17 кошева.

"Током прве четвртине се искусни хрватски тренер очигледно још тражио, ротирао је чак десеторицу играча, али то у исто време није било добро за тимску одбрану. Она је била "бушна", утолико није било ни позиције за скок, па је Игокеа за два 'негативна минута" Репешиног тима од 9:8 стигла до 9:15", стоји у извештају наших колега из Подгорице, који су једини меч 14. кола заказан на Бадње вече пратили уживо у дворани.

Будућност: Џексон 8, Кол 11, Се. Шеховић 13, Е. Кларк 9, Баровић 8, К. Кларк, Се. Шеховић, Гордић 6, Битадзе 12, Поповић 14, Бел 3, Николић 12.

Игокеа: Талић, Лешић 9, Адамовић 2, Зубчић 17, Милошевић 2, Радивојевић 5, Лафајет 14, Илић, Недељковић, Анђушић 17, Рикић 4.

Задар - Олимпија 84:80 (75:75)

Табела: Звезда 14-0, Цедевита 10-4, Будућност 9-5, Партизан 8-6, Мега 8-6, ФМП 6-8, Цибона 6-8, Игокеа 5-9, Задар 5-9, Морнар 5-9, Олимпија 4-10, Крка 4-10.

Извор: Б92/мондо.ба/мондо.ме