Potop Igokee u "Morači" u drugom poluvremenu!

Prva pobeda Repeše, Budućnost silovita za prekid crnog niza! Košarkaši Budućnosti pobedili su Igokeu rezultatom 96:70 u poslednjoj utakmici 14. kola ABA lige.  Košarkaši Igokee u drugom poluvremenu doživjeli debakl u Podgorici, gdje nikad nisu zabilježili pobjedu protiv Budućnosti - 96:70 (17:23, 26:23, 24:12, 29:12).  Ovo do skoro nije bila "jaka" vest: Budućnost pobedila! Posle serije od osam poraza, koja je Džikića koštala posla u Podgorici, plavo-beli su naišli na lošijeg od sebe.

Košarka 06.01.2019 | 23:05
Budućnost je prekinula niz loših rezultata i došla do prvog trijumfa otkad je tim preuzeo novi trener Jasmin Repeša.

Crnogorski predstavnik je duel prelomio u drugom poluvremenu koje je dobio sa ukupnih sa 53:24 i šanse za goste nije bilo.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Popović sa 14 poena. Suad Šehović je dodao 13, Goga Bitadze 12, a Noris Kol 11 poena. Kod Igokee Anđušić i Zubčić su ubacili po 17 poena.

Aktuelni šampion je doživeo osam uzastopnih poraza do ovog meča i osetio je slast pobede prvi put posle 14. decembra.

Repešini izabranici sada su treći sa 9 pobeda i 5 poraza, dok je ekipa iz Laktaša na desetoj poziciji sa skorom 5-9.

U narednom, 15. kolu ABA lige, Budućnost Voli gostuje FMP-u, dok Igokea dočekuje Crvenu zvezdu.

Osam gostovanja u Podgorici i osam poraza za Igokeu!

Potajno su se nadali ljubitelji košarke u Republici Srpskoj da će negativna serija "igosa" biti prekinuta na Badnje veče i da će izabranici Gagija Nikolića uspjeti da konačno osvoje dvoranu "Morača", ali to se nije desilo ove nedjelje u 14. kolu ABA lige.

Odlično su gosti iz Aleksandrovca igrali u prvih 20 minuta, u pojedinim trenucima su imali prednost i od devet pogodaka, prvenstveno zahvaljujući odličnim partijama Danila Anđušića i Tomislava Zubčića.

Poslije vođstva od "plus tri" na poluvremenu očekivala se snažna reakcija Budućnosti, ali ne baš da Aleksandrovčani postignu samo dva poena za pet minuta, kada se već dao naslutiti poraz.

Ipak, u nastavku ekipa Jasmina Repeše, koja je imala imperativ pobjede zbog čak osam vezanih neuspjeha u ABA i Evroligi, u drugih 20 minuta je postigla čak 53 poena!

A što je još važnije, potpuno je Budućnost neutralisala napad Igokee (samo 24 poena ukupno u drugom poluvremenu) i zasluženo stigla do ubjedljive pobjede, devete ove sezone u regionalnom takmičenju.

Pored loše efikasnosti, Budućnost je imala devet skokova i 10 asistencija više od Igokee, kojoj u trećoj i četvrtoj četvrtini stvarno ništa nije pozalilo za rukom...

Najefikasniji u gostujućem taboru bili su pomenuti Zubčić i Anđušić sa po 17 postignutih poena, ali osim njih, još jedini dvocifren košgeterski učinak ostvario je Oliver Lafajet (14).

S druge strane, čak petorica košarkaša Budućnosti bila je raspoložena - Petar Popović je uknjižio 14 koševa, Suad Šehović (13), Goga Bitazde i Danilo Nikolić po 12 i Noris Džin Kol sa poenom manje.

Igokea je ostala na pet pobjeda i sada ima devet poraza i nalazi se na desetom mjestu na tabeli, dok je Budućnost na trećoj poziciji sa skorom od devet trijumfa i pet neuspjeha.

U narednom kolu, Aleksandrovčani će dočekati Crvenu zvezdu u Laktašima, dok će Budućnost biti gost FMP-u u Železniku.

Šampion ABA lige i najbolji regionalni tim u sezoni 2017/18 zabeležio je pobedu!

To, do skoro, nije bila "jaka" vest, ali jeste postala posle osam vezanih poraza plavo-belih u ABA i Evroligi u seriji koja je koštala Aleksandra Džikića mesta na klupi.

Njegov naslednik, Jasmin Repeša, iskoristio je dolazak "stare mušterije" da upiše prvu pobedu na klupi Budućnosti, kada već "šok terapija" nije dala rezultata u Beogradu protiv Crvene zvezde i Milanu protiv Armanija.

Deveti put u isto toliko izlazaka na parket "Morače", Igokea je bila lošiji rival - 96:70 (17:23, 26:23, 24:12, 29:12).

Od kada su 10. decembra, uz mnogo muke i velikim preokretom u završnici, savladali Megu pred svojom publikom, igrači Budućnosti vezali su poraze na svim frontovima: Gran Kanarija 95:85, Cibona 83:77, Efes 106:68, Fenerbahče 65:89, Krka 69:64, Bajern 93:88, Crvena zvezda 86:72 i Milano 111:94.

Ove večeri naišli su na lošijeg od sebe.

"Đetiće" su do trijumfa vodili Petar Popović sa 14 poena, Suad Šehović sa 13, Goga Bitadze i Danilo Nikolić sa 12, te Noris Kol sa 11, dok su kod gostiju iz Laktaša najbolji bili Tomislav Zubčić i Danilo Anđušić sa 17 koševa.

"Tokom prve četvrtine se iskusni hrvatski trener očigledno još tražio, rotirao je čak desetoricu igrača, ali to u isto vreme nije bilo dobro za timsku odbranu. Ona je bila "bušna", utoliko nije bilo ni pozicije za skok, pa je Igokea za dva 'negativna minuta" Repešinog tima od 9:8 stigla do 9:15", stoji u izveštaju naših kolega iz Podgorice, koji su jedini meč 14. kola zakazan na Badnje veče pratili uživo u dvorani.

Budućnost: Džekson 8, Kol 11, Se. Šehović 13, E. Klark 9, Barović 8, K. Klark, Se. Šehović, Gordić 6, Bitadze 12, Popović 14, Bel 3, Nikolić 12.

Igokea: Talić, Lešić 9, Adamović 2, Zubčić 17, Milošević 2, Radivojević 5, Lafajet 14, Ilić, Nedeljković, Anđušić 17, Rikić 4.

Zadar - Olimpija 84:80 (75:75)

Tabela: Zvezda 14-0, Cedevita 10-4, Budućnost 9-5, Partizan 8-6, Mega 8-6, FMP 6-8, Cibona 6-8, Igokea 5-9, Zadar 5-9, Mornar 5-9, Olimpija 4-10, Krka 4-10.

Izvor: B92/mondo.ba/mondo.me