ФА Куп: Митровић трагичар, Фулам испао, Сити без милости!

Екипа Фулама поражена је од Олдама са 2:1 у трећем колу ФА Купа.  Ранијери увео Митра да изведе пенал, Фулам испао! Искусни менаџер одлучио је да уведе Митровића само да би извео једанаестерац у 85. минуту, а када је "хладном" центарфору голман Олдама одбранио ударац, уследио је класичан ФА куп "нокаут".   Сити без милости, Гундоган делио асистенције као Меџик Џонсон! Грађани прегазили Ротерам са 7:0 у трећем колу ФА купа.

Фудбал 06.01.2019 | 18:15
Митар промашио пенал, Фулам испао од четвртолигаша! Велико изненађење на Крејвен Котиџу у трећој рунди ФА купа.

Трагичар меча био је српски фудбалер Александар Митровић који је у 84. минуту ушао у игру и истог тренутка преузео одговорност да шутира пенал.

При извођењу најстроже казне Митровић није био порецизан и тако је пропустио шансу да екипи са Крејвен Котиџа обезбеди пласман у наредно коло.

Убрзо је стигла казна на другој страни, пошто је Ленг четири минута касније постигао гол за 2:1 и велику радост тима који игра у четвртом рангу енглеског такмичења.

Митровић је на терену провео око десет минута и нажалост није успео да донесе тријумф клубу из Лондона. Ово је највећа победа за Олдам у последњих неколико година.

Бизарно ФА куп поподне на "Крејвен котиџу"!

Клаудио Ранијери затражио је од судије Ентонија Тејлора да направи измену пре него што буде дао знак за извођење најстроже казне, уверен да чини праву ствар послао је Александра Митровића на терен уместо капитена, Тома Кернија, како би наш ас извео једанаестерац, а када је арбитар то дозволио…

...Данијел Иверсен одбранио је ударац "хладног" центарфора домаћих и толико подигао морал међу саиграчима, да је у следећем нападу четвртолигаш постигао још један погодак за потпуни преокрет и елиминацију "котаџерса" у 3. рунди најстаријег такмичења на свету.

Завршено је: Фулам - Олдам 1:2 (0:0).

Денис Одои довео је бело-црне у вођство голом у 52. минуту на центаршут Флојда Ајитеа, међутим комбинована Ранијеријева постава није у наставку меча успела да сломи отпор тима који је прошле сезоне испао из Лиге 1.

Напротив!

Гости су у 76. минуту изједначили са беле тачке преко тек уведеног нападача, Сема Сариџа, након чега је Тејлор на другој страни досудио дискутабилан пенал за Фулам и био приморан да преиспитује своју одлуку путем ВАР технологије.

Док су навијачи очекивали да ће Тејлор поништити једанаестерац и показати да лопта припада гостима, он је још једном показао на белу тачку и дозволио искусном Италијану да изврши измену у вакууму који је настао том приликом, али се испоставило да је то била лоша Ранијеријева процена.

Само што је меч настављен, три минута после Иверсонове одбране, Геваро Непомјесено упутио је идеалан центаршут, а млади 20-годишњи центарфор Калум Ленг "разгрнуо" чуваре и затресао мрежу Маркуса Бетинелија за шокантних 1:2.

Ужасно поподне за Фулам и Александра Митровића. Српски репрезентативац промашио је пенал у 85. минуту, после којег је аутсајдер и четвртолигаш Олдам успео да стигне до тријумфа од 2:1 и направи једно од највећих изненађења у трећој рунди ФА купа.

Данијел Иверсен, млади голман гостију, апсолутни је херој ове утакмице пошто је мајсторски прочитао ударац Митровића са беле тачке у финишу.

Занимљиво, Србин је извео најстрожу казну само неколико секунди по уласку на терен с клупе, пошто га је Ранијери одмарао данас и можда тако и избацио из ритма. Евидентно незагрејан Митар је лоше шутирао и пружио шансу младом Данцу да доведе до екстазе гостујуће навијаче.

Тај детаљ улио је самопоуздање гостима који су у 88. минуту преко Калума Ланга стигли до тријумфа и казнили премијерлигаша за промашај њиховог првог нападача.

Фулам није одушевио данас, вероватно и из разлога што је Клаудио Ранијери измешао прву поставу, али су после мучних првих 45 минута домаћини ипак повели преко Денис Одоија у 52. минуту.

Ипак, серију глупости тима са Крејвен Котиџа покренуо је Рајан Сесењон прекршајем за најстрожу казну из које су гости стигли до изједначења у 76. минуту преко Сема Стариџа, а промашај Митровића у 85. само је употпунио мучан осећај домаћих навијача.

Ако им је нека утеха, сада ће на миру моћи да се посвете грчевитој борби за опстанак у Премијер лиги, док ће навијачи Олдама, иначе десетопласираног тима у Лиги два (четврти ранг енглеског фудбала) вечерас моћи да се напију и уживају у магији ФА купа. Заслужено.

Из најстаријег такмичења на свету елиминсани су и Лидс и Марсело Бијелса и то после пораза од врло доброг Квинс Парк Ренџерса у Лондону са 2:1.

Аргентинцу се осветила одлука да изведе поптуно комбиновани тим са тек неколико стандардних првотимаца очигледно жртвујући ФА куп зарад првог места у Чемпионшипу и повратка у Премијер лигу после 15 година.

Фудбалери Манчестер ситија убедљиви су били против Ротерема, пошто су пред домаћом публиком славили са 7:0. "Грађани" су изашли у пуном саставу против доста слабијег противника и очекивано су прошли даље.

Голове за Сити постигли су Стерлинг у 12, Фоден у 43, Жезус у 52, Махрез у 73, Отаменди у 78 и Сане у 85, док је виђен и аутогол (Аџаји 45+1).

Манчестер Сити се лако пласирао у четврто коло енглеског ФА купа, а цех је на Етихад стадиону платио друголигаш Ротерам. Било је 7:0 за Грађане, а могао је домаћин да слави и још убедљивије мада иовако делује да нису имали милости.

Пеп Гвардиола ништа није желео да препусти случају, па је у тако на терен извео изузетно јак састав, без превише комбиновања и измена. Већ после првог полувремена било је јасно да гостима следи катастрофа.

Први је припуцао Рахим Стерлинг у 12. минуту после доброг додавања Кевинда де Брујнеа. Вођство домаћих дуплирао је Фил Фоден у 43. минуту, на додавање Илкаја Гундогана, а у судијској надокнади првог полувремена аутогол је постигао дефанзивац Ротерама Семи Ајаџи.

Само је било питање колико ће Сити комада да “спакује” ривалу у наставку утакмице и ко ће да буде стрелац. Играо се 52. минут када је Стерлинг асистирао Габријелу Жезусу за вођство од 4:0.

Веома расположен за игру је био Гундоган који је у 73. минуту уписао нову асистенцију, овај пут за гол Ријада Мареза. Ситијева машина наставила је да меље и у завршници утакмице.

Тако је Гундоган у 78. минуту одлично извео корнер, а највиши у скоку у казненом простору био је Николас Отаменди. Коначан резултат поставио је Лирој Сане пет минута пре краја утакмице после дуплог паса са, погађате - Илкајем Гиндоганом.

У осталим мечевима од 15 часова, Милвол је савладао Хал са 2:1, Донкастер је на гостовању био бољи од Престона, КПР је избацио првопласирану екипу Чемпионшипа Лидс, Вотфорд је савладао Воукинг, док је велико изненађење направила екипа Барнета победивши Шефилд јунајтед.