FA Kup: Mitrović tragičar, Fulam ispao, Siti bez milosti!

Ekipa Fulama poražena je od Oldama sa 2:1 u trećem kolu FA Kupa.  Ranijeri uveo Mitra da izvede penal, Fulam ispao! Iskusni menadžer odlučio je da uvede Mitrovića samo da bi izveo jedanaesterac u 85. minutu, a kada je "hladnom" centarforu golman Oldama odbranio udarac, usledio je klasičan FA kup "nokaut".   Siti bez milosti, Gundogan delio asistencije kao Medžik Džonson! Građani pregazili Roteram sa 7:0 u trećem kolu FA kupa.

Fudbal 06.01.2019 | 18:15
Mitar promašio penal, Fulam ispao od četvrtoligaša! Veliko iznenađenje na Krejven Kotidžu u trećoj rundi FA kupa.

Tragičar meča bio je srpski fudbaler Aleksandar Mitrović koji je u 84. minutu ušao u igru i istog trenutka preuzeo odgovornost da šutira penal.

Pri izvođenju najstrože kazne Mitrović nije bio porecizan i tako je propustio šansu da ekipi sa Krejven Kotidža obezbedi plasman u naredno kolo.

Ubrzo je stigla kazna na drugoj strani, pošto je Leng četiri minuta kasnije postigao gol za 2:1 i veliku radost tima koji igra u četvrtom rangu engleskog takmičenja.

Mitrović je na terenu proveo oko deset minuta i nažalost nije uspeo da donese trijumf klubu iz Londona. Ovo je najveća pobeda za Oldam u poslednjih nekoliko godina.

Bizarno FA kup popodne na "Krejven kotidžu"!

Klaudio Ranijeri zatražio je od sudije Entonija Tejlora da napravi izmenu pre nego što bude dao znak za izvođenje najstrože kazne, uveren da čini pravu stvar poslao je Aleksandra Mitrovića na teren umesto kapitena, Toma Kernija, kako bi naš as izveo jedanaesterac, a kada je arbitar to dozvolio…

...Danijel Iversen odbranio je udarac "hladnog" centarfora domaćih i toliko podigao moral među saigračima, da je u sledećem napadu četvrtoligaš postigao još jedan pogodak za potpuni preokret i eliminaciju "kotadžersa" u 3. rundi najstarijeg takmičenja na svetu.

Završeno je: Fulam - Oldam 1:2 (0:0).

Denis Odoi doveo je belo-crne u vođstvo golom u 52. minutu na centaršut Flojda Ajitea, međutim kombinovana Ranijerijeva postava nije u nastavku meča uspela da slomi otpor tima koji je prošle sezone ispao iz Lige 1.

Naprotiv!

Gosti su u 76. minutu izjednačili sa bele tačke preko tek uvedenog napadača, Sema Saridža, nakon čega je Tejlor na drugoj strani dosudio diskutabilan penal za Fulam i bio primoran da preispituje svoju odluku putem VAR tehnologije.

Dok su navijači očekivali da će Tejlor poništiti jedanaesterac i pokazati da lopta pripada gostima, on je još jednom pokazao na belu tačku i dozvolio iskusnom Italijanu da izvrši izmenu u vakuumu koji je nastao tom prilikom, ali se ispostavilo da je to bila loša Ranijerijeva procena.

Samo što je meč nastavljen, tri minuta posle Iversonove odbrane, Gevaro Nepomjeseno uputio je idealan centaršut, a mladi 20-godišnji centarfor Kalum Leng "razgrnuo" čuvare i zatresao mrežu Markusa Betinelija za šokantnih 1:2.

Užasno popodne za Fulam i Aleksandra Mitrovića. Srpski reprezentativac promašio je penal u 85. minutu, posle kojeg je autsajder i četvrtoligaš Oldam uspeo da stigne do trijumfa od 2:1 i napravi jedno od najvećih iznenađenja u trećoj rundi FA kupa.

Danijel Iversen, mladi golman gostiju, apsolutni je heroj ove utakmice pošto je majstorski pročitao udarac Mitrovića sa bele tačke u finišu.

Zanimljivo, Srbin je izveo najstrožu kaznu samo nekoliko sekundi po ulasku na teren s klupe, pošto ga je Ranijeri odmarao danas i možda tako i izbacio iz ritma. Evidentno nezagrejan Mitar je loše šutirao i pružio šansu mladom Dancu da dovede do ekstaze gostujuće navijače.

Taj detalj ulio je samopouzdanje gostima koji su u 88. minutu preko Kaluma Langa stigli do trijumfa i kaznili premijerligaša za promašaj njihovog prvog napadača.

Fulam nije oduševio danas, verovatno i iz razloga što je Klaudio Ranijeri izmešao prvu postavu, ali su posle mučnih prvih 45 minuta domaćini ipak poveli preko Denis Odoija u 52. minutu.

Ipak, seriju gluposti tima sa Krejven Kotidža pokrenuo je Rajan Sesenjon prekršajem za najstrožu kaznu iz koje su gosti stigli do izjednačenja u 76. minutu preko Sema Staridža, a promašaj Mitrovića u 85. samo je upotpunio mučan osećaj domaćih navijača.

Ako im je neka uteha, sada će na miru moći da se posvete grčevitoj borbi za opstanak u Premijer ligi, dok će navijači Oldama, inače desetoplasiranog tima u Ligi dva (četvrti rang engleskog fudbala) večeras moći da se napiju i uživaju u magiji FA kupa. Zasluženo.

Iz najstarijeg takmičenja na svetu eliminsani su i Lids i Marselo Bijelsa i to posle poraza od vrlo dobrog Kvins Park Rendžersa u Londonu sa 2:1.

Argentincu se osvetila odluka da izvede poptuno kombinovani tim sa tek nekoliko standardnih prvotimaca očigledno žrtvujući FA kup zarad prvog mesta u Čempionšipu i povratka u Premijer ligu posle 15 godina.

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivi su bili protiv Roterema, pošto su pred domaćom publikom slavili sa 7:0. "Građani" su izašli u punom sastavu protiv dosta slabijeg protivnika i očekivano su prošli dalje.

Golove za Siti postigli su Sterling u 12, Foden u 43, Žezus u 52, Mahrez u 73, Otamendi u 78 i Sane u 85, dok je viđen i autogol (Adžaji 45+1).

Mančester Siti se lako plasirao u četvrto kolo engleskog FA kupa, a ceh je na Etihad stadionu platio drugoligaš Roteram. Bilo je 7:0 za Građane, a mogao je domaćin da slavi i još ubedljivije mada iovako deluje da nisu imali milosti.

Pep Gvardiola ništa nije želeo da prepusti slučaju, pa je u tako na teren izveo izuzetno jak sastav, bez previše kombinovanja i izmena. Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da gostima sledi katastrofa.

Prvi je pripucao Rahim Sterling u 12. minutu posle dobrog dodavanja Kevinda de Brujnea. Vođstvo domaćih duplirao je Fil Foden u 43. minutu, na dodavanje Ilkaja Gundogana, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena autogol je postigao defanzivac Roterama Semi Ajadži.

Samo je bilo pitanje koliko će Siti komada da “spakuje” rivalu u nastavku utakmice i ko će da bude strelac. Igrao se 52. minut kada je Sterling asistirao Gabrijelu Žezusu za vođstvo od 4:0.

Veoma raspoložen za igru je bio Gundogan koji je u 73. minutu upisao novu asistenciju, ovaj put za gol Rijada Mareza. Sitijeva mašina nastavila je da melje i u završnici utakmice.

Tako je Gundogan u 78. minutu odlično izveo korner, a najviši u skoku u kaznenom prostoru bio je Nikolas Otamendi. Konačan rezultat postavio je Liroj Sane pet minuta pre kraja utakmice posle duplog pasa sa, pogađate - Ilkajem Gindoganom.

U ostalim mečevima od 15 časova, Milvol je savladao Hal sa 2:1, Donkaster je na gostovanju bio bolji od Prestona, KPR je izbacio prvoplasiranu ekipu Čempionšipa Lids, Votford je savladao Vouking, dok je veliko iznenađenje napravila ekipa Barneta pobedivši Šefild junajted.