ФА Куп: Родило се ново Арсеналово дијете!

Палас једва избегао бруку, поправни за Рафу! Блекбурн био близу велике сензације на Сент Џејмс Парку.

Фудбал 06.01.2019 | 11:15
Арсенал је меч решио већ у првом полувремену, када је у 11. и 37. минуту погађао талентовани 19-годишњи Џозеф Вилоп.

"Тобџије" су мирно контролисале меч и постигле још један гол, а стрелац је био Алекс Ивоби у 82. минуту.

Бристол сити је изненадио Хадерсфилд и избацио га из овог такмичења после тријумфа минималним резултатом.

Стрелац јединог гола на мечу био је Браунхил у 72. минуту. Хадерсфилд је претрпео девети пораз заредом у свим такмичењима.

Њукасл није успео да савлада Блекбурн, који је изборио другу утакмицу. "Свраке" су на домаћем терену играле 1:1 са екипом из Чемпионшипа.

Гости су повели на старту другог полувремена преко Дека, да би Мет Ричи изједначио из једанаестерца у 84. минуту утакмице.

Кристал Палас се доста мучио без српског везисте Луке Миливојевића и осталих првотимаца. Они су у трећем колу били бољи од четвртолигаша Гримзбија са 1:0, а до гола су дошли тек у 86. минуту преко Џордана Ајуа иако су имали играча више од 2. минута.

Тако то ради папирнати фаворит! Арсенал је дошао, видео и врло лако победио екипу Блекпула за сигуран пролаз у четврту рунду ФА Купа – 3:0. Иако је Унаји Емери промешао карте и дао шансу млађој гарди клуб из Лондона је показао ауторитет, убивши илузију Белкбула да може да направи изненађење.

Арсенал ће брзо архивирати вечерашњу победу, али гостовање Блекпулу дуго ће памтити тинедјжер Вилок. Момак кога је београдска публика упознала на прошлосезонским мечевима против Црвене звезде имао је велико представљање.

Дао је два гола и постао најмлађи првотимац Арсенала који је постигао гол у ФА Купу још од Арона Ремзија и 2010. године. Код првог поготка лепо је испратио слободњак и лопту која се одбила од стативе главом спровео у мрежу. Блекпул просто није био конкурентан. За све у овом мечу питао се Арсенал. И наравно Вилок. Поменути тинедјжер је у 37. минуту завршио одличну колективну акцију екипа Унаија Емерија и удвостручио предност.

У другом полувремену погодио је Ивоби.

Њукасл је сервирао ново непријатно изненађење навијачима. Екипа Рафе Бенитеза била је на прагу елиминације против Блекбурна.Ипак успели су да извуку нови меч. Без правде идеје у игри, Свркае нису зналеда се супротставе чврстим гостима. И не само то. На прави острвски начин Роверси су стигли до вођства и дошли на пола корака од изненађена.Сјајан центаршут искористио је Дак и главом закуцао лопту у мрежу Њукасла.  Ипак, после фаула над Перетом, Ричи је био прецизан са пенала.

Још један премијерлигаш је одиграо испод нивоа. Менаџер Кристал Паласа Рој Хоџсон одлучио је да комбинује против Гримзбија и и због тога морао да се презнојава. Све је наговештавало да ће Палас морати на поправни.  Није домаћину вредела ни бројчана предност од другог минута. Комбинована постава није имала решење за Гримзби. Све до 86. минута када је погодио Ају.  У екипи из Лондона није било Луке Миливојевића.