FA Kup: Rodilo se novo Arsenalovo dijete!

Palas jedva izbegao bruku, popravni za Rafu! Blekburn bio blizu velike senzacije na Sent Džejms Parku.

Fudbal 06.01.2019 | 11:15
Arsenal je meč rešio već u prvom poluvremenu, kada je u 11. i 37. minutu pogađao talentovani 19-godišnji Džozef Vilop.

"Tobdžije" su mirno kontrolisale meč i postigle još jedan gol, a strelac je bio Aleks Ivobi u 82. minutu.

Bristol siti je iznenadio Hadersfild i izbacio ga iz ovog takmičenja posle trijumfa minimalnim rezultatom.

Strelac jedinog gola na meču bio je Braunhil u 72. minutu. Hadersfild je pretrpeo deveti poraz zaredom u svim takmičenjima.

Njukasl nije uspeo da savlada Blekburn, koji je izborio drugu utakmicu. "Svrake" su na domaćem terenu igrale 1:1 sa ekipom iz Čempionšipa.

Gosti su poveli na startu drugog poluvremena preko Deka, da bi Met Riči izjednačio iz jedanaesterca u 84. minutu utakmice.

Kristal Palas se dosta mučio bez srpskog veziste Luke Milivojevića i ostalih prvotimaca. Oni su u trećem kolu bili bolji od četvrtoligaša Grimzbija sa 1:0, a do gola su došli tek u 86. minutu preko Džordana Ajua iako su imali igrača više od 2. minuta.

Tako to radi papirnati favorit! Arsenal je došao, video i vrlo lako pobedio ekipu Blekpula za siguran prolaz u četvrtu rundu FA Kupa – 3:0. Iako je Unaji Emeri promešao karte i dao šansu mlađoj gardi klub iz Londona je pokazao autoritet, ubivši iluziju Belkbula da može da napravi iznenađenje.

Arsenal će brzo arhivirati večerašnju pobedu, ali gostovanje Blekpulu dugo će pamtiti tinedjžer Vilok. Momak koga je beogradska publika upoznala na prošlosezonskim mečevima protiv Crvene zvezde imao je veliko predstavljanje.

Dao je dva gola i postao najmlađi prvotimac Arsenala koji je postigao gol u FA Kupu još od Arona Remzija i 2010. godine. Kod prvog pogotka lepo je ispratio slobodnjak i loptu koja se odbila od stative glavom sproveo u mrežu. Blekpul prosto nije bio konkurentan. Za sve u ovom meču pitao se Arsenal. I naravno Vilok. Pomenuti tinedjžer je u 37. minutu završio odličnu kolektivnu akciju ekipa Unaija Emerija i udvostručio prednost.

U drugom poluvremenu pogodio je Ivobi.

Njukasl je servirao novo neprijatno iznenađenje navijačima. Ekipa Rafe Beniteza bila je na pragu eliminacije protiv Blekburna.Ipak uspeli su da izvuku novi meč. Bez pravde ideje u igri, Svrkae nisu znaleda se suprotstave čvrstim gostima. I ne samo to. Na pravi ostrvski način Roversi su stigli do vođstva i došli na pola koraka od iznenađena.Sjajan centaršut iskoristio je Dak i glavom zakucao loptu u mrežu Njukasla.  Ipak, posle faula nad Peretom, Riči je bio precizan sa penala.

Još jedan premijerligaš je odigrao ispod nivoa. Menadžer Kristal Palasa Roj Hodžson odlučio je da kombinuje protiv Grimzbija i i zbog toga morao da se preznojava. Sve je nagoveštavalo da će Palas morati na popravni.  Nije domaćinu vredela ni brojčana prednost od drugog minuta. Kombinovana postava nije imala rešenje za Grimzbi. Sve do 86. minuta kada je pogodio Aju.  U ekipi iz Londona nije bilo Luke Milivojevića.