ЕЛ: Пешићева Барса "потукла фењераша" Дарушафаку!

Кошаркаши Барселоне победили су Дарушафаку у 16. колу Евролиге са 97:65 у Палау Блауграни.  Барса опет у налету: У "Блауграни" готово за 15 минута! Екипа Светислава Пешића без проблема остварила трећу победу у низу и осамила се на шестој позицији табеле.  Барса доминантна против Дарушафаке - 32 разлике! Већ на полувремену је било 54:27.

Кошарка 05.01.2019 | 12:15
Тим Светислава Пешића је био права нападачка машина од прве четвртине коју је завршио са 29:16.

Већ до полувремена Барса је водила тачно дупло, 54:27 и већ до тог тренутка је било јасно ко ће бити победник.

Играчи у бордо-тегет дресовима нису попуштали ни у наставку. Дарушафака је поентерски била мало конкурентнија, Барселона али није испуштала стечену предност.

Најефикаснији је у Барселони био Томас Ертел са 18 поена и четири асистенције, Крис Синглтон и Јака Блажич су имали по десет, а Кевин Серафан 12 поена. Дарушафаку је предводио Тони Даглас са 23 поена.

Барселона има скор 9-7 и шеста је на табели, док је Дарушафака последња, шеснаеста са само две победе и чак 14 пораза.

Барселона је у последње време у одличној форми, Дарушафака са друге стране у јако лошој па је свакако победа Каталонаца била и очекивана ствар. Можемо да кажемо да се тим Светислава Пешића поиграо са противником и на крају славио с 97:65.

Колико је Барселона била добра показује и  чињеница да је после 10 одиграних минута дала 29 поена, а на полувремену је Барса имала предност против Дарушафаке од 27 поена предности - 54:27.

Јака Блажич и Томас Ертел с периметра и Кевин Серафан, односно Анте Томић под кошем су правили велике проблеме турском саставу који једноставно није имао одговор на игру домаћина.

Видело се поново зашто је Дарушафака у овом моменту најлошија екипа у Евролиги, буквално је Барселона могла да бира како ће да дође до поена. Иако тројке нису ишле од руке Блауграни, двојке су биле одличне па је Барса одржавала предност све до краја утакмице.

Реално, није било потребе да се игра друго полувреме, јер је већ после 20 минута све било јасно. Ипак, Барса је одрадила професионално посао и стигла до битне победе. Девете на 16 утакмица.

Најефикаснији у Барселониним редовима били су Томас Ертел са 18 поена, Кевин Серафан је дао 12, Крис Синглтон 10, колико је убацио и Јака Блажич.

Најубедљивија победа Барсе у Евролиги ове сезоне.

Последњи пут Барселона је наступила у плеј-офу Евролиге пре три године, па је ове сезоне повратак у друштво којем такав клуб припада стављен пред Светислава Пешића као један од основних циљева.

После доброг старта сезоне и пет узастопних победа, а потом и низа од четири "везана" пораза, шпански великан је почетком 2019. поново у добром моменту.

Након тријумфа против Басконије у гостима и Ефеса код куће, екипа Светислава Пешића рутински је у петак остварила девету евролигашку победу ове сезоне. Практично за 15 минута:

Барселона - Дарушафака 97:65 (29:16, 25:11, 19:18, 24:20).

После фуриозних четврт часа кошарке и поготка Француза Кевина Серафана за великих 46:21, већ средином друге четвртине било је јасно да "фењераш" табеле нема шта да тражи у "Палау Блауграни".

Пешићев тим је до полувремена постигао дупло више поена од противника (54:27), па је у наставку мирно привео меч крају и задовољио шест хиљада навијача. Француски плејмејкер Тома Ертел постигао је 18 поена за домаће, Серафан је додао 12, а по 10 су постигли Словенац Јака Блажич и Американац Крис Синглтон.

Вече убедљивог тријумфа, у којем је Барса остварила 20 тимских асистенција, српски тренер искористио је да подели минутажу свим играчима, размишљајући и о важним утакмицама које следе - против Арманија у Италији, Панатинаикоса код куће, Макабија у Израелу...

Барселона: Серафан 12, Пангос 6, Рибас 2, Синглтон 10, Ханга 6 (7 ск), Блажич 10, Смитс 5, Ертел 18 (4 ас), Ориола 2, Кјурик 8, Клавер 9, Томић 9.

Дарушафака: Мекалум, Озмизрак 7, Бајгул 7, Демир, Кид 9, Оздемироглу 3, Саваш 2, Даглас 23 (3/8 за три, 6 ск), Пејнерс, Диблер 6, Еванс 4, Ерик 4.

Гран Канарија - Химки 70:99

Табела: Фенербахче 15-1, Реал 13-3, ЦСКА 12-4, Ефес 10-6, Олимпијакос 10-6, Барселона 9-7, Армани 8-8, Бајерн 8-8, Жалгирис 7-9, Басконија 7-9, Панатинаикос 7-9, Химки 6-10, Гран Канарија 6-10, Макаби 5-11, Будућност 3-13, Дарушафака 2-14.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт