EL: Pešićeva Barsa "potukla fenjeraša" Darušafaku!

Košarkaši Barselone pobedili su Darušafaku u 16. kolu Evrolige sa 97:65 u Palau Blaugrani.  Barsa opet u naletu: U "Blaugrani" gotovo za 15 minuta! Ekipa Svetislava Pešića bez problema ostvarila treću pobedu u nizu i osamila se na šestoj poziciji tabele.  Barsa dominantna protiv Darušafake - 32 razlike! Već na poluvremenu je bilo 54:27.

Košarka 05.01.2019 | 12:15
Tim Svetislava Pešića je bio prava napadačka mašina od prve četvrtine koju je završio sa 29:16.

Već do poluvremena Barsa je vodila tačno duplo, 54:27 i već do tog trenutka je bilo jasno ko će biti pobednik.

Igrači u bordo-teget dresovima nisu popuštali ni u nastavku. Darušafaka je poenterski bila malo konkurentnija, Barselona ali nije ispuštala stečenu prednost.

Najefikasniji je u Barseloni bio Tomas Ertel sa 18 poena i četiri asistencije, Kris Singlton i Jaka Blažič su imali po deset, a Kevin Serafan 12 poena. Darušafaku je predvodio Toni Daglas sa 23 poena.

Barselona ima skor 9-7 i šesta je na tabeli, dok je Darušafaka poslednja, šesnaesta sa samo dve pobede i čak 14 poraza.

Barselona je u poslednje vreme u odličnoj formi, Darušafaka sa druge strane u jako lošoj pa je svakako pobeda Katalonaca bila i očekivana stvar. Možemo da kažemo da se tim Svetislava Pešića poigrao sa protivnikom i na kraju slavio s 97:65.

Koliko je Barselona bila dobra pokazuje i  činjenica da je posle 10 odigranih minuta dala 29 poena, a na poluvremenu je Barsa imala prednost protiv Darušafake od 27 poena prednosti - 54:27.

Jaka Blažič i Tomas Ertel s perimetra i Kevin Serafan, odnosno Ante Tomić pod košem su pravili velike probleme turskom sastavu koji jednostavno nije imao odgovor na igru domaćina.

Videlo se ponovo zašto je Darušafaka u ovom momentu najlošija ekipa u Evroligi, bukvalno je Barselona mogla da bira kako će da dođe do poena. Iako trojke nisu išle od ruke Blaugrani, dvojke su bile odlične pa je Barsa održavala prednost sve do kraja utakmice.

Realno, nije bilo potrebe da se igra drugo poluvreme, jer je već posle 20 minuta sve bilo jasno. Ipak, Barsa je odradila profesionalno posao i stigla do bitne pobede. Devete na 16 utakmica.

Najefikasniji u Barseloninim redovima bili su Tomas Ertel sa 18 poena, Kevin Serafan je dao 12, Kris Singlton 10, koliko je ubacio i Jaka Blažič.

Najubedljivija pobeda Barse u Evroligi ove sezone.

Poslednji put Barselona je nastupila u plej-ofu Evrolige pre tri godine, pa je ove sezone povratak u društvo kojem takav klub pripada stavljen pred Svetislava Pešića kao jedan od osnovnih ciljeva.

Posle dobrog starta sezone i pet uzastopnih pobeda, a potom i niza od četiri "vezana" poraza, španski velikan je početkom 2019. ponovo u dobrom momentu.

Nakon trijumfa protiv Baskonije u gostima i Efesa kod kuće, ekipa Svetislava Pešića rutinski je u petak ostvarila devetu evroligašku pobedu ove sezone. Praktično za 15 minuta:

Barselona - Darušafaka 97:65 (29:16, 25:11, 19:18, 24:20).

Posle furioznih četvrt časa košarke i pogotka Francuza Kevina Serafana za velikih 46:21, već sredinom druge četvrtine bilo je jasno da "fenjeraš" tabele nema šta da traži u "Palau Blaugrani".

Pešićev tim je do poluvremena postigao duplo više poena od protivnika (54:27), pa je u nastavku mirno priveo meč kraju i zadovoljio šest hiljada navijača. Francuski plejmejker Toma Ertel postigao je 18 poena za domaće, Serafan je dodao 12, a po 10 su postigli Slovenac Jaka Blažič i Amerikanac Kris Singlton.

Veče ubedljivog trijumfa, u kojem je Barsa ostvarila 20 timskih asistencija, srpski trener iskoristio je da podeli minutažu svim igračima, razmišljajući i o važnim utakmicama koje slede - protiv Armanija u Italiji, Panatinaikosa kod kuće, Makabija u Izraelu...

Barselona: Serafan 12, Pangos 6, Ribas 2, Singlton 10, Hanga 6 (7 sk), Blažič 10, Smits 5, Ertel 18 (4 as), Oriola 2, Kjurik 8, Klaver 9, Tomić 9.

Darušafaka: Mekalum, Ozmizrak 7, Bajgul 7, Demir, Kid 9, Ozdemiroglu 3, Savaš 2, Daglas 23 (3/8 za tri, 6 sk), Pejners, Dibler 6, Evans 4, Erik 4.

Gran Kanarija - Himki 70:99

Tabela: Fenerbahče 15-1, Real 13-3, CSKA 12-4, Efes 10-6, Olimpijakos 10-6, Barselona 9-7, Armani 8-8, Bajern 8-8, Žalgiris 7-9, Baskonija 7-9, Panatinaikos 7-9, Himki 6-10, Gran Kanarija 6-10, Makabi 5-11, Budućnost 3-13, Darušafaka 2-14.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport