ШПА: Леванте "преживио" са играчем мање!

Узбудљив меч у Валенсији на отварању 18. кола Примере.

Фудбал 04.01.2019 | 21:20
Свега четири минута, плус надокнада, делили су фудбалере Ђироне од успешног уласка у 2019. годину. Водили су гости против Левантеа 2:1 и имали играча више, али је Коке у 86. минуту успео да изједначи и донесе бод свом тиму у првој утакмици 18. кола Примере.

Неспретно је реаговала одбрана Ђироне на центаршут из прекида, а лопта се од дефанзивца домаћих одбила у мрежу.

Претходно је Кристијан Португес Манзанера - скраћено Порту - сјајно реаговао пред голом Левантеа и лобовао голмана за вођство Ђироне у 31. минуту. На 1:1 изједначио је Хосе Луис Моралес после брзе акције и лепог продора по левој страни у 58. минуту.

Затим је уследило искључење Серхија Постига у 69, који је као последњи играч одбране свог тима направио фаул на ивици казненог, што је недуго затим у гол претворио Алеиш Гарсија прецизним ударцем из "слободњака".

Овај бод померио је Леванте и Ђирону за по једно место, а спустио Валенсију на 10. позицију, с тим да "слепи мишеви" у суботу играју против Алавеса (у гостима).