ŠPA: Levante "preživio" sa igračem manje!

Uzbudljiv meč u Valensiji na otvaranju 18. kola Primere.

Fudbal 04.01.2019 | 21:20
Svega četiri minuta, plus nadoknada, delili su fudbalere Đirone od uspešnog ulaska u 2019. godinu. Vodili su gosti protiv Levantea 2:1 i imali igrača više, ali je Koke u 86. minutu uspeo da izjednači i donese bod svom timu u prvoj utakmici 18. kola Primere.

Nespretno je reagovala odbrana Đirone na centaršut iz prekida, a lopta se od defanzivca domaćih odbila u mrežu.

Prethodno je Kristijan Portuges Manzanera - skraćeno Portu - sjajno reagovao pred golom Levantea i lobovao golmana za vođstvo Đirone u 31. minutu. Na 1:1 izjednačio je Hose Luis Morales posle brze akcije i lepog prodora po levoj strani u 58. minutu.

Zatim je usledilo isključenje Serhija Postiga u 69, koji je kao poslednji igrač odbrane svog tima napravio faul na ivici kaznenog, što je nedugo zatim u gol pretvorio Aleiš Garsija preciznim udarcem iz "slobodnjaka".

Ovaj bod pomerio je Levante i Đironu za po jedno mesto, a spustio Valensiju na 10. poziciju, s tim da "slepi miševi" u subotu igraju protiv Alavesa (u gostima).