ПОР: Спортинг опет испред Бенфике, Гудељ асистирао!

Лавови сигурни против Белененсеша – 2:1.

Фудбал 03.01.2019 | 23:44
Кикс Бенфике је искоришћен. Спортин из Лисабона је поново најближи пратиоц Порта. Мучили су се лисабонски Лавови, али су на свом буњишту, ипак, уписали очекивани тријумф против Беленсеша – 2:1

Цело прво полувреме бацили су у бунар домаћи играчи. Нису имали решења за одбрану гостију. И када је нервоза почела да се осећа на стадиону Спортинга, видели смо стрпљиву акцију домаћина. На крају је лопта дошла до Гашпара, покушао је дефанзивац гостију Сасо да спречи најгоре клизећи стартом. Није вредело. Затресао је мрежу свог тима.

Солидну ролу на месту централног везног играча пружио је некадашњи репрезентативац Србије Немања Гудељ. Он је уписао асистенцију у 89. минуту, након што је дотурио лопту до Мигуела Луиса. Међутим, највеће заслуге за други погодак припадају Луису који је одмереним ударцем са 15 метара исписао име победника.

Беленесеш је до краја меча успео да смањи резуулат, али нису навијачи Спортинга имали разлога да дрхте.

ПОРТУГАЛ 1 - 15. КОЛО