POR: Sporting opet ispred Benfike, Gudelj asistirao!

Lavovi sigurni protiv Belenenseša – 2:1.

Fudbal 03.01.2019 | 23:44
Kiks Benfike je iskorišćen. Sportin iz Lisabona je ponovo najbliži pratioc Porta. Mučili su se lisabonski Lavovi, ali su na svom bunjištu, ipak, upisali očekivani trijumf protiv Belenseša – 2:1

Celo prvo poluvreme bacili su u bunar domaći igrači. Nisu imali rešenja za odbranu gostiju. I kada je nervoza počela da se oseća na stadionu Sportinga, videli smo strpljivu akciju domaćina. Na kraju je lopta došla do Gašpara, pokušao je defanzivac gostiju Saso da spreči najgore klizeći startom. Nije vredelo. Zatresao je mrežu svog tima.

Solidnu rolu na mestu centralnog veznog igrača pružio je nekadašnji reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj. On je upisao asistenciju u 89. minutu, nakon što je doturio loptu do Miguela Luisa. Međutim, najveće zasluge za drugi pogodak pripadaju Luisu koji je odmerenim udarcem sa 15 metara ispisao ime pobednika.

Beleneseš je do kraja meča uspeo da smanji rezuulat, ali nisu navijači Sportinga imali razloga da drhte.

PORTUGAL 1 - 15. KOLO