ПОР: Бенфика сама себе побиједила!

Два аутогола фудбалера лисабонског великана и Портимоненсе је освојио три бода!

Фудбал 02.01.2019 | 23:37
Шок за навијаче Бенфике на почетку нове, 2019. године. Најтрофејнији португалски фудбалски клуб изгубио је на гостовању код Портимоненсеа са 2:0 у утакмици 15. кола Примеире. Да све буде још горе по Бенфику, оба поготка су била дело њених играча.

Дакле, са два аутогола Бенфике, Портимоненсе је дошао до прве победе над реномираним ривалом у 21. веку. Историјски тренутак за клуб из регије Алгарве.

Цела прича на овој утакмици практично је била готова већ у првом полувремену, јер се тада и затресла мрежа гостујуће екипе.

Најпре је у 12. минуту Рубен Дијас један центаршут са леве стране, на петерцу неспретно скренуо у своју мрежу и преварио истрчалог голмана Влаходимоса.

Све је било готово у 38. минуту када је Влаходимос неспретно излетео, играч домаћих га је пребацио, лопту је у скоку на гол линији пробао да избије Жардел али ју је послао тамо где није смео.

Катастрофално вече Бенфике заокружио је Жонас који је у 72. минуту добио црвени картон пошто је ударио противничког голмана ногом у главу у скоку.

Љубомир Фејса и Андрија Живковић одиграли су целу утакмици за Бенфику.

ПОРТУГАЛ 1 - 15. КОЛО