POR: Benfika sama sebe pobijedila!

Dva autogola fudbalera lisabonskog velikana i Portimonense je osvojio tri boda!

Fudbal 02.01.2019 | 23:37
Šok za navijače Benfike na početku nove, 2019. godine. Najtrofejniji portugalski fudbalski klub izgubio je na gostovanju kod Portimonensea sa 2:0 u utakmici 15. kola Primeire. Da sve bude još gore po Benfiku, oba pogotka su bila delo njenih igrača.

Dakle, sa dva autogola Benfike, Portimonense je došao do prve pobede nad renomiranim rivalom u 21. veku. Istorijski trenutak za klub iz regije Algarve.

Cela priča na ovoj utakmici praktično je bila gotova već u prvom poluvremenu, jer se tada i zatresla mreža gostujuće ekipe.

Najpre je u 12. minutu Ruben Dijas jedan centaršut sa leve strane, na petercu nespretno skrenuo u svoju mrežu i prevario istrčalog golmana Vlahodimosa.

Sve je bilo gotovo u 38. minutu kada je Vlahodimos nespretno izleteo, igrač domaćih ga je prebacio, loptu je u skoku na gol liniji probao da izbije Žardel ali ju je poslao tamo gde nije smeo.

Katastrofalno veče Benfike zaokružio je Žonas koji je u 72. minutu dobio crveni karton pošto je udario protivničkog golmana nogom u glavu u skoku.

Ljubomir Fejsa i Andrija Živković odigrali su celu utakmici za Benfiku.

PORTUGAL 1 - 15. KOLO