ЕК: Цедевита частила Андору, шок Асвела!

Цедевита надокнадила -16 па поклонила победу Андори! Кошаркаши Андоре победили су Цедевиту 87:81 у Загребу у првом колу Топ 16 фазе Еврокупа. Каба изненадио Јовановића – Асвел славио у Краснодару! Кошаркаши Асвела приредили су мало изненађење победом над Локомотивом Кубањ 67:65 у Краснодару.

Кошарка 02.01.2019 | 23:15
Француски тим је до "брејка" на старту Топ 16 фазе Еврокупа предводио бивши центар Меге Алфа Каба са 16 поена и 13 скокова.

Двоцифрен учинак у екипи из Вилербана имали су још Дејвид Лајти са 15 и Амин Нуа са 13 поена уз 6 ухваћених лопти.

Локомотиву нашег тренера Владе Јовановића предводио је Џамел Меклин са 17 поена и 8 скокова, 13 је додао Матеуш Понитка, а 12 је убацио Дмитри Кулагин.

У другом мечу Групе Ф Топ 16 фазе Еврокупа у четвртак се састају немачки тимови Улм и Франкфурт.

Цедевита надокнадила -16 па поклонила победу Андори! Кошаркаши Андоре победили су Цедевиту 87:81 у Загребу у првом колу Топ 16 фазе Еврокупа.

Гости су доминирали у другом и трећем периоду, имали су и 16 поена предности (69:53), али је Цедевита сјајном завршницом успела да изједначи (81:81).

Међутим, домаћи играчи су у последњем минуту изгубили три пута лопту што су гости казнили кошевима Албисија, Вокера и Шурне за велику победу у Загребу.

Андору је предводио Ендру Албиси са 22 поена, 8 скокова и 4 асистенције, а са по 15 су га пратили Џон Шурна и Дилан Енис који је имао и 9 ухваћених лопти.

Српски кошаркаш Оливер Стевић је постигао 2 поена (1/5) уз 3 скока и 2 асистенције.

Цедевиту је предводио Џастин Кобс са 19 поена и 7 проигравања, 15 је додао Џејкум Пулен, 14 Елџин Кук, а 10 је убацио Едо Мурић.

Цедевита је против Андоре на свом паркету била на прагу убедљивог пораза. У 31. минуту било је чак 59:76, а онда креће препознатљиви налет Загрепчана предвођених Џејкобом Пуленом и Едом Мурићем.

Пулен је 1:44 минута пре краја тројком донео изједначење (81:81), али то је било све од пулена Славена Римца, пошто је Андора серијом од 6:0, уз изгубљену лопту Мурића и фаул Кобса у нападу, сачувала оно што је претходно већ имала "у џепу".

У другом мечу Групе Х, Уникс је у руском дербију савладао Зенит 68:67.

Неизвесности је у мечевима првог кола Топ 16 фазе Еврокупа било напретек, сигурно и више него што се очекивало.

Велико изненађење приредила је екипа Асвела, која је у Краснодару победила Локомотиву Кубањ - 65:67.

Тим Владе Јовановића је пет минута пре краја водио 60:57 и онда остао без коша из игре све до поготка Кулагина, којим је постављен коначан резултат (ублажен пораз).

Исти играч је у последњем нападу на утакмици промашио шут за продужетак, а Виталиј Фридзон тројку за победу Локомотиве, након офанзивног скока.

И други меч у Русији донео је драму у завршници, али овог пута је морао да се радује руски тим, пошто су играли Уникс и Зенит.

Гости из Санкт Петербурга много пута су разочарали у првој фази, када су били у групи са Партизаном, али после смене тренера (Ђоан Плаза уместо Василија Карасјова) очигледно су направили помак у позитивном смеру.

После 65:60 за Уникс, примили су само још три поена за преосталих пет минута, али тако добра одбрана није им била довољна за "брејк" - 68:67.

Рејнолдс и Гал Мекел смањили су са 68:63 на 68:67, а Јевгениј Воронов у последњим тренуцима је промашио тројку за победу Зенита.

Валенсија јача од Уникахе, дабл-дал Лесора. Драган Милосављевић постигао два поена за госте.

Кошаркаши Валенсије победом су почели такмичење у Топ 16 фази Еврокупа и то на домаћем терену у шпанском дербију са Валенсијом – 85:74.

Домаћа екипа је водила практично од почетка утакмице, та предност је у једном тренутку била чак и двоцифрена, али је борбена Малага средином треће деонице стигла до изједначења (47:47),

Међутим, два Томаса, Вил и Мет, одбили су све напада Уникахе и у последњем кварталу вратили двоцифрену предност за мирну завршницу утакмице.

Обојица Томаса постигла су по 18 поена, Алберто Абалде додао је на то још 14 поена, док је Бојан Дубљевић утакмицу завршио са десет поена и седам скокова.

Бивши центар Звезде Матијас Лесор забележио је дабл-дабл са 12 поена и десет скокова, Хаиме Фернандезпредводио је Уникаху са 13 поена, док је Драган Милосављевић имао два поена и три скока.

Кошаркаши Уникахе ће у другом колу Топ 16 фазе, које се игра 8. јануара, дочекати Црвену звезду.