АБА: Морнар преокретом до побједе над Крком!

Кошаркаши Морнара победили су Крку на домаћем паркету са 86:77 у оквиру 13. кола АБА лиге.  35 минута главобоље у Бару, па преокрет за памћење! Све што нису видели за три и по четвртине, навијачи Морнара видели су у последњих пет минута за другу победу екипе у последњих седам кола.

Кошарка 30.12.2018 | 08:00
Морнар се победом одвојио од последњег места АБА лиге и сада лакше "дише" на старту другог дела сезоне, док је Крка остала на зачељу регионалног првенства.

Барани су на полувреме отишли са чак 11 поена предност. Ипак, предност домаћина се "топила" током треће деонице, а Крка је контролу над утакмицом преузела почетком четврте четвртине.

Словенци су преузели вођство, али је Морнар успео да направи велики преокрет и да од -10 средином последњег квартала дође до победе у самој завршници. Црногорци су на два и по минута до краја губили четири разлике, али до краја утакмице постигли 13 поена, а нису примили ниједан.

Најбољи у домаћем саставу био је Немања Врањеш са 3 поена и осам скокова, а пратили су га Никола Ребић са 17, Антабија Волер је имао 15, а Ђорђе Дреновац 11 поена.

У Крки су се истакли Јуре Балажић са 15, Далибор Ђапа са 12 и Домен Бартож са 11 поена. Миха Шкедејл је био близу дабл-дабла са девет поена и осам скокова.

Кошаркаши Крке били су близу "дупле" победе над црногорским тимовима у АБА лиги у последњим мечевима 2018. године.

Међутим...

После великог преокрета у последњих пет минута и 20 секунди, кошаркаши Морнара стигли су до "дупле" победе над словеначким тимовима у последњим мечевима 2018. године.

Морнар - Крка 86:77 (21:20, 25:15, 12:28, 28:14) у претпоследњем дуелу 13. кола АБА лиге, после ког ће бити одигран само још дерби шампионата између Црвене звезде и Будућности (недеља, 19.00, "Пионир").

Још "врући" од тријумфа над шампионом регионалне лиге у увек неугодном Новом Месту, екипа тренера Симона Петрова одиграла је јаку одбрану у трећој четвртини и, мало по мало, предност екипе из Бара од 46:35 са полувремена претварала у све осетније вођство, закључно са десет разлике стечених тројком Луке Лапорника за 63:73 на 5:20 до краја.

Збирно, зелено-бели су за четвртину и по надиграли екипу тренера Михаила Павићевића резултатом 17:38 и направили 21 поен разлике, али очигледно нису били спремни на одговор посрнулог састава из Бара.

"Морнари", са свега једном победом у последњих седам кола АБА лиге, односно две у последњих 14 мечева рачунајући и Еврокуп, кренули су на све или ништа у последњих пет минута и - добили све!

Предвођени Антабијом Волером, Немањом Врањешом и Николом Ребићем, који једва да су нешто промашили у фуриозној завршници меча, шампиони Црне Горе кренули су у серију од 23:4, коју тренер гостију није успео да "исече" ни са два тајм-аута у међувремену.

Поени уз фаул, тројке, кошеви из транзиције, све што "Тополица" није видела за 35 минута кошарке - видела је од својих љубимаца у последњих пет, па се групи тимова са скором 5-8 придружио Морнар, док је Крка остала на деоби последњег места за 4-9.

Црвена звезда - Будућност 19.00

Табела: Црвена звезда 12-0, Цедевита 9-4, Будућност 8-4, Мега 8-5, Партизан 7-6, ФМП 6-7, Игокеа 5-8, Цибона 5-8, Морнар 5-8, Крка 4-9, Олимпија 4-9, Задар 4-9.

Извор: Б92/мондо.рс