ABA: Mornar preokretom do pobjede nad Krkom!

Košarkaši Mornara pobedili su Krku na domaćem parketu sa 86:77 u okviru 13. kola ABA lige.  35 minuta glavobolje u Baru, pa preokret za pamćenje! Sve što nisu videli za tri i po četvrtine, navijači Mornara videli su u poslednjih pet minuta za drugu pobedu ekipe u poslednjih sedam kola.

Košarka 30.12.2018 | 08:00
Mornar se pobedom odvojio od poslednjeg mesta ABA lige i sada lakše "diše" na startu drugog dela sezone, dok je Krka ostala na začelju regionalnog prvenstva.

Barani su na poluvreme otišli sa čak 11 poena prednost. Ipak, prednost domaćina se "topila" tokom treće deonice, a Krka je kontrolu nad utakmicom preuzela početkom četvrte četvrtine.

Slovenci su preuzeli vođstvo, ali je Mornar uspeo da napravi veliki preokret i da od -10 sredinom poslednjeg kvartala dođe do pobede u samoj završnici. Crnogorci su na dva i po minuta do kraja gubili četiri razlike, ali do kraja utakmice postigli 13 poena, a nisu primili nijedan.

Najbolji u domaćem sastavu bio je Nemanja Vranješ sa 3 poena i osam skokova, a pratili su ga Nikola Rebić sa 17, Antabija Voler je imao 15, a Đorđe Drenovac 11 poena.

U Krki su se istakli Jure Balažić sa 15, Dalibor Đapa sa 12 i Domen Bartož sa 11 poena. Miha Škedejl je bio blizu dabl-dabla sa devet poena i osam skokova.

Košarkaši Krke bili su blizu "duple" pobede nad crnogorskim timovima u ABA ligi u poslednjim mečevima 2018. godine.

Međutim...

Posle velikog preokreta u poslednjih pet minuta i 20 sekundi, košarkaši Mornara stigli su do "duple" pobede nad slovenačkim timovima u poslednjim mečevima 2018. godine.

Mornar - Krka 86:77 (21:20, 25:15, 12:28, 28:14) u pretposlednjem duelu 13. kola ABA lige, posle kog će biti odigran samo još derbi šampionata između Crvene zvezde i Budućnosti (nedelja, 19.00, "Pionir").

Još "vrući" od trijumfa nad šampionom regionalne lige u uvek neugodnom Novom Mestu, ekipa trenera Simona Petrova odigrala je jaku odbranu u trećoj četvrtini i, malo po malo, prednost ekipe iz Bara od 46:35 sa poluvremena pretvarala u sve osetnije vođstvo, zaključno sa deset razlike stečenih trojkom Luke Lapornika za 63:73 na 5:20 do kraja.

Zbirno, zeleno-beli su za četvrtinu i po nadigrali ekipu trenera Mihaila Pavićevića rezultatom 17:38 i napravili 21 poen razlike, ali očigledno nisu bili spremni na odgovor posrnulog sastava iz Bara.

"Mornari", sa svega jednom pobedom u poslednjih sedam kola ABA lige, odnosno dve u poslednjih 14 mečeva računajući i Evrokup, krenuli su na sve ili ništa u poslednjih pet minuta i - dobili sve!

Predvođeni Antabijom Volerom, Nemanjom Vranješom i Nikolom Rebićem, koji jedva da su nešto promašili u furioznoj završnici meča, šampioni Crne Gore krenuli su u seriju od 23:4, koju trener gostiju nije uspeo da "iseče" ni sa dva tajm-auta u međuvremenu.

Poeni uz faul, trojke, koševi iz tranzicije, sve što "Topolica" nije videla za 35 minuta košarke - videla je od svojih ljubimaca u poslednjih pet, pa se grupi timova sa skorom 5-8 pridružio Mornar, dok je Krka ostala na deobi poslednjeg mesta za 4-9.

Crvena zvezda - Budućnost 19.00

Tabela: Crvena zvezda 12-0, Cedevita 9-4, Budućnost 8-4, Mega 8-5, Partizan 7-6, FMP 6-7, Igokea 5-8, Cibona 5-8, Mornar 5-8, Krka 4-9, Olimpija 4-9, Zadar 4-9.

Izvor: B92/mondo.rs