ПЛ: Фелипе и Чекићари прелетели Сент Мериз!

Андерсон за шест минута нокаутирао Саутемтпон! Фудбалери Вест Хема победили су у гостима екипу Саутемптона са 2:1, у последњој утакмици 19. кола Премијер лиге.  Андерсон херој "чекићара"! Бразилац са два гола направио преокрет и донео Вест Хему победу над Саутемптоном.  Вест Хем на крилима сјајног Бразилца поразио Саутемптон - 2:1.

Фудбал 27.12.2018 | 23:07
Вест Хем је уписао осму победу од почетка сезоне и тренутно је девети на табели са 27 бодова, док је Саутемптон на 16. позицији са 15 освојених бодова.

Саутемптон је повео у 50. минуту поготком Нејтана Редмона, изједначио је Фелипе Андерсон само три минута касније, а исти играч је у 59. минуту донео сва три бода Вест Хему.

Фудбалери Вест Хема у наредном колу гостују Барнлију, док Саутемптон дочекује Манчестер сити.

Екипа Вест Хема готово у потпуности је искористила период у коме је имала повољан распоред и све противнике из доњег дела табеле.

"Чекићари" су у последњем мечу 19. кола као гости савладали Саутемптон - 1:2 (0:0) - и тако освојили чак 15 од могућих 18 бодова у децембру.

Након што је Нејтан Редмонд у 50. минуту срећно и спретно донео вођство домаћину, Бразилац Фелипе Андерсон је Вест Хему експресно донео изједначење, а шест минута касније, својим другим поготком, преокрет и тријумф.

Некадашњи "везиста" Лација прво је изненадио голмана Мекартија сјајним ударцем из колена са око 20 метара, мало искоса са леве стране.

Потом је Андерсон изванредно истрчао контру и на асистенцију Мајкла Антонија рутински казнио приступ "грлом у јагоде" екипе Саутемптона.

"Свеци" су претходно били у мини-препороду под вођством новог менаџера Ралфа Хазенхитла (победе над Арсеналом и Хадерсфилдом), али су брзо увидели да пут до опстанка у Премијер лиги неће бити ни лак ни једноставан.

Празнични програм наставља се мечевима 20. кола, у суботу и недељу.

Слатки живот Ралфа Хазенхитла и Светаца окончан је вечерас, а неспретан пораз од Вест Хема на свом терену од 2:1 могао би да врати фудбалере Саутемптона неколико корака уназад у борби за голи премијерлигашки живот.

Јер, после вечерашњег пораза клуб са југа Енглеске у недељу очекује дуел са рањеним Манчестер Ситијем, што не обећава добар провод уочи новогодишње вечери.

Страшно добар фудбал гледали смо после никаквих првих 45 минута, а почело је чудним голом Нејтана Редмонда који је у 50. минуту донео вођство домаћину изгледа тако што је руком лопту скренуо у мрежу. Нико од арбитара није видео како је повремени репрезентативац Енглеске савладао Лукаса Фабијанског што као да је разљутило госте.

На крилима сјајног Бразица Фелипеа Андерсона за само шест минута гости су стигли до преокрета и победе. Прво је сјајни офанзивац разорним ударцем десницом са ивице шеснаестерца изненадио голмана Мекартија у 53. минуту, а само шест минута касније после сјајне контре мајсторски је још једном затресао мрежу домаћег тима и поставио коначних 2:1.

Ништа Саутемптон није могао вечерас. Његов најбољи играч Дени Ингс потпуно је затајио, а и оно мало удараца његових саиграча голман Фабијански је успешно укротио. Тако је Вест Хем стигао до деветог места на табели и сјајног празничног расположења, док Саутемптону наставља да горуцка под ногама.