PL: Felipe i Čekićari preleteli Sent Meriz!

Anderson za šest minuta nokautirao Sautemtpon! Fudbaleri Vest Hema pobedili su u gostima ekipu Sautemptona sa 2:1, u poslednjoj utakmici 19. kola Premijer lige.  Anderson heroj "čekićara"! Brazilac sa dva gola napravio preokret i doneo Vest Hemu pobedu nad Sautemptonom.  Vest Hem na krilima sjajnog Brazilca porazio Sautempton - 2:1.

Fudbal 27.12.2018 | 23:07
Vest Hem je upisao osmu pobedu od početka sezone i trenutno je deveti na tabeli sa 27 bodova, dok je Sautempton na 16. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Sautempton je poveo u 50. minutu pogotkom Nejtana Redmona, izjednačio je Felipe Anderson samo tri minuta kasnije, a isti igrač je u 59. minutu doneo sva tri boda Vest Hemu.

Fudbaleri Vest Hema u narednom kolu gostuju Barnliju, dok Sautempton dočekuje Mančester siti.

Ekipa Vest Hema gotovo u potpunosti je iskoristila period u kome je imala povoljan raspored i sve protivnike iz donjeg dela tabele.

"Čekićari" su u poslednjem meču 19. kola kao gosti savladali Sautempton - 1:2 (0:0) - i tako osvojili čak 15 od mogućih 18 bodova u decembru.

Nakon što je Nejtan Redmond u 50. minutu srećno i spretno doneo vođstvo domaćinu, Brazilac Felipe Anderson je Vest Hemu ekspresno doneo izjednačenje, a šest minuta kasnije, svojim drugim pogotkom, preokret i trijumf.

Nekadašnji "vezista" Lacija prvo je iznenadio golmana Mekartija sjajnim udarcem iz kolena sa oko 20 metara, malo iskosa sa leve strane.

Potom je Anderson izvanredno istrčao kontru i na asistenciju Majkla Antonija rutinski kaznio pristup "grlom u jagode" ekipe Sautemptona.

"Sveci" su prethodno bili u mini-preporodu pod vođstvom novog menadžera Ralfa Hazenhitla (pobede nad Arsenalom i Hadersfildom), ali su brzo uvideli da put do opstanka u Premijer ligi neće biti ni lak ni jednostavan.

Praznični program nastavlja se mečevima 20. kola, u subotu i nedelju.

Slatki život Ralfa Hazenhitla i Svetaca okončan je večeras, a nespretan poraz od Vest Hema na svom terenu od 2:1 mogao bi da vrati fudbalere Sautemptona nekoliko koraka unazad u borbi za goli premijerligaški život.

Jer, posle večerašnjeg poraza klub sa juga Engleske u nedelju očekuje duel sa ranjenim Mančester Sitijem, što ne obećava dobar provod uoči novogodišnje večeri.

Strašno dobar fudbal gledali smo posle nikakvih prvih 45 minuta, a počelo je čudnim golom Nejtana Redmonda koji je u 50. minutu doneo vođstvo domaćinu izgleda tako što je rukom loptu skrenuo u mrežu. Niko od arbitara nije video kako je povremeni reprezentativac Engleske savladao Lukasa Fabijanskog što kao da je razljutilo goste.

Na krilima sjajnog Brazica Felipea Andersona za samo šest minuta gosti su stigli do preokreta i pobede. Prvo je sjajni ofanzivac razornim udarcem desnicom sa ivice šesnaesterca iznenadio golmana Mekartija u 53. minutu, a samo šest minuta kasnije posle sjajne kontre majstorski je još jednom zatresao mrežu domaćeg tima i postavio konačnih 2:1.

Ništa Sautempton nije mogao večeras. Njegov najbolji igrač Deni Ings potpuno je zatajio, a i ono malo udaraca njegovih saigrača golman Fabijanski je uspešno ukrotio. Tako je Vest Hem stigao do devetog mesta na tabeli i sjajnog prazničnog raspoloženja, dok Sautemptonu nastavlja da gorucka pod nogama.