Лудо, луђе, Чемпионшип...!

Опет Руф и опет победа Лидса у надокнади, Норич преживео у 98. минуту!!! Невероватно Божићно поподне на Острву!

Фудбал 26.12.2018 | 20:15
Какво лудо поподне у Чемпионшипу и какав расплет. Идемо од самог врха, Лидс је био на корак од амбиса и пораза на свом терену против Блекбурна, али чудесни Кемар Руф је са два гола у надокнади утакмице поново донео победу свом тиму од 3:2.

Подсетимо, некадашњи ђак Вест Бромвич Албиона је у прошлом колу донео три бода Вајтсима на гостовању у Бирмингему против Астон Виле, а данас је прелепим скоком у 94. минуту матирао и шпанског голмана Рају и омогућио екипи Марсела Бијелсе седму везану победу и Божићно славље на Еланд Роуду.

Са 13 голова ове сезоне Руф је дефинитивно један од најбољих фудбалера у овом рангу, а Лидс остаје на добром путу да се врати у Премијер лигу после 15 година. Осећај задовољства код играча и навијача великана са Еланда употпуниле су информације из Норича где је директни ривал изгубио два бода пред својом публиком.

Иако су остали без целог плена Канаринци треба да славе реми са Нотингем Форестом од 3:3 из простог разлога што су до 77. минута имали чак три гола заостатка за Шумарима. Међутим, онда је на сцену ступио фантастични Онел Ернандез.

Немац, некадашњи нападач Брауншвајга игра заиста сјајно на Кероу Роуду ове сезоне, а са два поготка у 94. и 98. минуту, дубоко у надокнади, сачувао је друго место Норичу иза Лидса.

Што се тиче, борбе за плеј-оф ту је главни фаворит сада Вест Бромвич Албион. Врећице су лако савладале Виган на свом терену са 2:0, а оба гола постигао је искусни нападач Џеј Родригез.

У занимљивом дербију за бараж Шефилд Јунајтед је на Брамал Лејну преслишао млади тим Дербија и Френка Лампарда са 3:1. Мидлзбро је непријатно изненадио своје фанове на Риверсајду поразом од Шефилд Венздеја од 1:0.

ЕНГЛЕСКА 2 - 24. коло