Ludo, luđe, Čempionšip...!

Opet Ruf i opet pobeda Lidsa u nadoknadi, Norič preživeo u 98. minutu!!! Neverovatno Božićno popodne na Ostrvu!

Fudbal 26.12.2018 | 20:15
Kakvo ludo popodne u Čempionšipu i kakav rasplet. Idemo od samog vrha, Lids je bio na korak od ambisa i poraza na svom terenu protiv Blekburna, ali čudesni Kemar Ruf je sa dva gola u nadoknadi utakmice ponovo doneo pobedu svom timu od 3:2.

Podsetimo, nekadašnji đak Vest Bromvič Albiona je u prošlom kolu doneo tri boda Vajtsima na gostovanju u Birmingemu protiv Aston Vile, a danas je prelepim skokom u 94. minutu matirao i španskog golmana Raju i omogućio ekipi Marsela Bijelse sedmu vezanu pobedu i Božićno slavlje na Eland Roudu.

Sa 13 golova ove sezone Ruf je definitivno jedan od najboljih fudbalera u ovom rangu, a Lids ostaje na dobrom putu da se vrati u Premijer ligu posle 15 godina. Osećaj zadovoljstva kod igrača i navijača velikana sa Elanda upotpunile su informacije iz Noriča gde je direktni rival izgubio dva boda pred svojom publikom.

Iako su ostali bez celog plena Kanarinci treba da slave remi sa Notingem Forestom od 3:3 iz prostog razloga što su do 77. minuta imali čak tri gola zaostatka za Šumarima. Međutim, onda je na scenu stupio fantastični Onel Ernandez.

Nemac, nekadašnji napadač Braunšvajga igra zaista sjajno na Kerou Roudu ove sezone, a sa dva pogotka u 94. i 98. minutu, duboko u nadoknadi, sačuvao je drugo mesto Noriču iza Lidsa.

Što se tiče, borbe za plej-of tu je glavni favorit sada Vest Bromvič Albion. Vrećice su lako savladale Vigan na svom terenu sa 2:0, a oba gola postigao je iskusni napadač Džej Rodrigez.

U zanimljivom derbiju za baraž Šefild Junajted je na Bramal Lejnu preslišao mladi tim Derbija i Frenka Lamparda sa 3:1. Midlzbro je neprijatno iznenadio svoje fanove na Riversajdu porazom od Šefild Venzdeja od 1:0.

ENGLESKA 2 - 24. kolo