ШПА: Рајо је жив! Пао је Леванте!

Леванте пао на Ваљекасу – Рајо се укључио у борбу за опстанак! Фудбалери Рајо Ваљекана савладали су Леванте 2:1, у последњем мечу некомплетног 17. кола шпанске ЛаЛиге.  Зрак сунца на магловитом Ваљекасу, Рајо види опстанак! Леванте положио оружје у Мадриду.

Фудбал 24.12.2018 | 08:15
Рајо је повео против Левантеа у 23. минуту аутоголом Тона, али су гости изједначили пола сата пре краја преко Рочине.

Међутим, само седам минута касније Де Томас враћа предност домаћину и како се испоставило доноси велику победу.

Рајо је славио други пут у последња четири кола, тек трећи у сезони и укључио се у борбу за опстанак у елитном рангу шпанског фудбала.

Тим са Ваљекаса у мадридском предргађу има 13 бодова, само три мање од Атлетик Билбаа, најближег тима из сигурне сезоне.

С друге стране, Леванте је другим поразом у низу умањио своје шансе да се бори за Европу, а угрозио сигурно позицију у ЛаЛиги.

У наредном колу, првом у 2019, Рајо гостује Ваљадолиду, док Леванте чека Ђирону.

Рајо Ваљекано показује знаке живота и сада може да размишља о борби за опстанак. После ужасног почетка сезоне Рајо је стигао до друге победе у последња четири кола, чиме је отворио могућност да у скорије време заплива у мирнијим водама.

Додуше, за то ће бити потребно много више од ове две рецке. Рајо је на свом терену савладао Леванте резултатом 2:1 (1:0), што ће свакако ставити додатни притисак на леђа директне конкуренције – Виљареала и Атлетик Билбаоа.

Утакмица је била одиграна у отежаним условима, под густом маглом, а и као таква углавном ишла на воденицу домаћина. Већ у 23. минуту Тоно је аутоголом частио Рајо и тако затворио прво полувреме, да би тачно на истеку пуног сата Рубен Рочина исправио оно што је његов саиграч упрскао. Ипак, нада гостију трајала је прекратко. Већ после седам минута Раул де Томас искористио је велику грешку противника и неорганизованост одбране, затресао мрежу после одбитка и поставио коначни резултат. Удахнуо је живот Рају и омогућио му да гледа свет другачијим очима. Опстанак је ту негде, иза угла...

/Тоно 23аг, Де Томас 67 - Рочина 60/

Одложен је меч Виљареал - Реал Мадрид због обавеза "краљевског клуба" на Светском првенству клубова. Тај сусрет ће се одиграти 3. јануара.

Табела: Барселона 37, Атлетико 34, Севиља 32, Реал (-1) 29, Алавес 28, Бетис 26, Хетафе 25, Ђирона 22, Леванте 22, Валенсија 22, Селта 21, Еибар 21, Еспањол 21, Ваљадолид 21,Сосиједад 19, Леганес 19, Билбао 16, Виљареал (-1) 15, Рајо 13, Уеска 8.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс