ŠPA: Rajo je živ! Pao je Levante!

Levante pao na Valjekasu – Rajo se uključio u borbu za opstanak! Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su Levante 2:1, u poslednjem meču nekompletnog 17. kola španske LaLige.  Zrak sunca na maglovitom Valjekasu, Rajo vidi opstanak! Levante položio oružje u Madridu.

Fudbal 24.12.2018 | 08:15
Rajo je poveo protiv Levantea u 23. minutu autogolom Tona, ali su gosti izjednačili pola sata pre kraja preko Ročine.

Međutim, samo sedam minuta kasnije De Tomas vraća prednost domaćinu i kako se ispostavilo donosi veliku pobedu.

Rajo je slavio drugi put u poslednja četiri kola, tek treći u sezoni i uključio se u borbu za opstanak u elitnom rangu španskog fudbala.

Tim sa Valjekasa u madridskom predrgađu ima 13 bodova, samo tri manje od Atletik Bilbaa, najbližeg tima iz sigurne sezone.

S druge strane, Levante je drugim porazom u nizu umanjio svoje šanse da se bori za Evropu, a ugrozio sigurno poziciju u LaLigi.

U narednom kolu, prvom u 2019, Rajo gostuje Valjadolidu, dok Levante čeka Đironu.

Rajo Valjekano pokazuje znake života i sada može da razmišlja o borbi za opstanak. Posle užasnog početka sezone Rajo je stigao do druge pobede u poslednja četiri kola, čime je otvorio mogućnost da u skorije vreme zapliva u mirnijim vodama.

Doduše, za to će biti potrebno mnogo više od ove dve recke. Rajo je na svom terenu savladao Levante rezultatom 2:1 (1:0), što će svakako staviti dodatni pritisak na leđa direktne konkurencije – Viljareala i Atletik Bilbaoa.

Utakmica je bila odigrana u otežanim uslovima, pod gustom maglom, a i kao takva uglavnom išla na vodenicu domaćina. Već u 23. minutu Tono je autogolom častio Rajo i tako zatvorio prvo poluvreme, da bi tačno na isteku punog sata Ruben Ročina ispravio ono što je njegov saigrač uprskao. Ipak, nada gostiju trajala je prekratko. Već posle sedam minuta Raul de Tomas iskoristio je veliku grešku protivnika i neorganizovanost odbrane, zatresao mrežu posle odbitka i postavio konačni rezultat. Udahnuo je život Raju i omogućio mu da gleda svet drugačijim očima. Opstanak je tu negde, iza ugla...

/Tono 23ag, De Tomas 67 - Ročina 60/

Odložen je meč Viljareal - Real Madrid zbog obaveza "kraljevskog kluba" na Svetskom prvenstvu klubova. Taj susret će se odigrati 3. januara.

Tabela: Barselona 37, Atletiko 34, Sevilja 32, Real (-1) 29, Alaves 28, Betis 26, Hetafe 25, Đirona 22, Levante 22, Valensija 22, Selta 21, Eibar 21, Espanjol 21, Valjadolid 21,Sosijedad 19, Leganes 19, Bilbao 16, Viljareal (-1) 15, Rajo 13, Ueska 8.

Izvor: B92/mozzartsport/mondo.rs