ТУР: Галатасарај пробио лед и разнео Сивас!

Нису помогле ни Робињове чаролије! Убедљива победа у утакмици са шест голова!

Фудбал 23.12.2018 | 20:30
Више од месец и по дана Галатасарај је чекао на лигашку победу, што је довело до тога да истанбулски гигант практично виси на ивици борбе за шампионску круну, али је против Сиваса све дошло на наплату!

Галатасарај је на свом терену разбио Сивас резултатом 4:2 (2:2) у мечу који је обиловао головима.

Већ у уводних 45 минута виђена су четири поготка, што је довело до црвеног усијања на терену Турк Телеком Арене. У првом плану био је Бразилац Робињо, али ни његови шмекерски голови и добар осећај за шут нису помогли Сивасу да се одупре притиску браниоца титуле.

Робињо је отворио серију голова у раној фази утакмице, онда и затворио прво полувреме. Оба пута на асистенцију Дагласа Переире, уз шутеве с готово исте позиције, само у два различита угла. Галатасарај је у међувремену реаговао са два поготка. Прво је Ерен Дердијок са беле тачке донео изједначење, да би Софијан Фегули рутински послао лопту у мрежу после великог посла који је обавио Баду Ндијаје и два врхунска дриблинга пре асистенције за гол.

У наставку је, ипак, постојао само један тим. Додуше, и један стрелац. Голове вредне победе постигао је Хенри Оњекуру, шест минута по отварању другог дела, онда и у 69. минуту, чиме је коначно разбио малер и стигао до првих голова практично још од последње лигашке победе Галатасараја.

Галатасарај сада има исти број бодова (29) као и Трабзон, Малатија и Касимпаша, али и три бода више од Бешикташа и Анталије.

ТУРСКА 1 - 17. КОЛО