TUR: Galatasaraj probio led i razneo Sivas!

Nisu pomogle ni Robinjove čarolije! Ubedljiva pobeda u utakmici sa šest golova!

Fudbal 23.12.2018 | 20:30
Više od mesec i po dana Galatasaraj je čekao na ligašku pobedu, što je dovelo do toga da istanbulski gigant praktično visi na ivici borbe za šampionsku krunu, ali je protiv Sivasa sve došlo na naplatu!

Galatasaraj je na svom terenu razbio Sivas rezultatom 4:2 (2:2) u meču koji je obilovao golovima.

Već u uvodnih 45 minuta viđena su četiri pogotka, što je dovelo do crvenog usijanja na terenu Turk Telekom Arene. U prvom planu bio je Brazilac Robinjo, ali ni njegovi šmekerski golovi i dobar osećaj za šut nisu pomogli Sivasu da se odupre pritisku branioca titule.

Robinjo je otvorio seriju golova u ranoj fazi utakmice, onda i zatvorio prvo poluvreme. Oba puta na asistenciju Daglasa Pereire, uz šuteve s gotovo iste pozicije, samo u dva različita ugla. Galatasaraj je u međuvremenu reagovao sa dva pogotka. Prvo je Eren Derdijok sa bele tačke doneo izjednačenje, da bi Sofijan Feguli rutinski poslao loptu u mrežu posle velikog posla koji je obavio Badu Ndijaje i dva vrhunska driblinga pre asistencije za gol.

U nastavku je, ipak, postojao samo jedan tim. Doduše, i jedan strelac. Golove vredne pobede postigao je Henri Onjekuru, šest minuta po otvaranju drugog dela, onda i u 69. minutu, čime je konačno razbio maler i stigao do prvih golova praktično još od poslednje ligaške pobede Galatasaraja.

Galatasaraj sada ima isti broj bodova (29) kao i Trabzon, Malatija i Kasimpaša, ali i tri boda više od Bešiktaša i Antalije.

TURSKA 1 - 17. KOLO