ПОР: Преокрет Порта за посљедњу побједу у 2018.

Браими и Марега донели три бода против Рио Авеа.

Фудбал 23.12.2018 | 20:00
Фудбалери Порта наставили су сјајан победнички низ који се сада протеже на 15. утакмица, а у последњем дуелу у 2018. години на свом терену су савладали Рио Аве са 2:1 у 14. колу Примеире.

Теже од очекиваног су Змајеви успели да освоје сва три бода, јер су морали да праве преокрет против жилавог противника.

Био је то дуел комшијских екипа, јер Рио Аве долази из места Вила до Конде које припада области на северу Португалије чији је административни центар управо Порто.

Али, нису се гости уплашили једног од најтрофејнијих клубова у земљи и у 12. минуту су повели голом Карлоса Винисијуса, а у улози асистента нашао се Желсон.

Само десет минута било је потребно Порту да направи велики преокрет. Најпре је у 16. минуту изједначио Јасин Браими на асистенцију Тикиња Соареша, а три бода Змајевима, испоставиће се касније, осигурао је Муса Марега поготком у 26. минуту.

Иначе, гости су утакмицу завршили са играчем мање јер је други жути картон и искључење зарадио Фабио Коентрао у четвртом минуту судијске надокнаде.

ПОРТУГАЛ 1 - 14. КОЛО