POR: Preokret Porta za posljednju pobjedu u 2018.

Braimi i Marega doneli tri boda protiv Rio Avea.

Fudbal 23.12.2018 | 20:00
Fudbaleri Porta nastavili su sjajan pobednički niz koji se sada proteže na 15. utakmica, a u poslednjem duelu u 2018. godini na svom terenu su savladali Rio Ave sa 2:1 u 14. kolu Primeire.

Teže od očekivanog su Zmajevi uspeli da osvoje sva tri boda, jer su morali da prave preokret protiv žilavog protivnika.

Bio je to duel komšijskih ekipa, jer Rio Ave dolazi iz mesta Vila do Konde koje pripada oblasti na severu Portugalije čiji je administrativni centar upravo Porto.

Ali, nisu se gosti uplašili jednog od najtrofejnijih klubova u zemlji i u 12. minutu su poveli golom Karlosa Vinisijusa, a u ulozi asistenta našao se Želson.

Samo deset minuta bilo je potrebno Portu da napravi veliki preokret. Najpre je u 16. minutu izjednačio Jasin Braimi na asistenciju Tikinja Soareša, a tri boda Zmajevima, ispostaviće se kasnije, osigurao je Musa Marega pogotkom u 26. minutu.

Inače, gosti su utakmicu završili sa igračem manje jer je drugi žuti karton i isključenje zaradio Fabio Koentrao u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

PORTUGAL 1 - 14. KOLO