ТУР: Мало мјеста, стиже Трабзон ка врху! Кикс Малатије!

Гужва на табели турског шампионата.

Фудбал 23.12.2018 | 17:00
Да сте неком љубитељу фудбала пред почетак сезоне показали тренутно стање на табели турског шампионата, вероватно не би веровао у шта гледа. Трабзон, Малатија и Касимпаша на деоби другог места, а Фенербахче на 17. позицији.  Управо су данас играли Трабзон који је савладао код куће Ризе с 4:1 (1:0), и Малатија која је кикснула на страни против Бурсе играјући 1:1 (1:0).

Најпријатније изненађење досадашњег дела сезоне, Малатија, није успела до нове победе. Бурса се на свом терену показала као јак противник, чак је домаћин постигао гол за победу који је касније поништен. Најир је био прецизан у 45. минуту при крају првог полувремена, а онда је Гиљерме донео гостима изједначење у првом минуту другог полувремена. Исти играч је искључен у 88. минуту после другог жутог картона.

Данијел Алексић је играо 81. минут, а бивши капитен Црвене звезде Мичел Доналд одиграо је целу утакмицу.

У сурету Трабзона и Ризеа је било много мање неизвесности. Омур је био прецизан два пута, Родаљега једном и то је довољно да овај тим буде на деоби другог места на табели. На крају је чак Ентони Нвакаеме ставио тачку на ову утакмицу.

ТУРСКА 1 - 17. КОЛО