TUR: Malo mjesta, stiže Trabzon ka vrhu! Kiks Malatije!

Gužva na tabeli turskog šampionata.

Fudbal 23.12.2018 | 17:00
Da ste nekom ljubitelju fudbala pred početak sezone pokazali trenutno stanje na tabeli turskog šampionata, verovatno ne bi verovao u šta gleda. Trabzon, Malatija i Kasimpaša na deobi drugog mesta, a Fenerbahče na 17. poziciji.  Upravo su danas igrali Trabzon koji je savladao kod kuće Rize s 4:1 (1:0), i Malatija koja je kiksnula na strani protiv Burse igrajući 1:1 (1:0).

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela sezone, Malatija, nije uspela do nove pobede. Bursa se na svom terenu pokazala kao jak protivnik, čak je domaćin postigao gol za pobedu koji je kasnije poništen. Najir je bio precizan u 45. minutu pri kraju prvog poluvremena, a onda je Giljerme doneo gostima izjednačenje u prvom minutu drugog poluvremena. Isti igrač je isključen u 88. minutu posle drugog žutog kartona.

Danijel Aleksić je igrao 81. minut, a bivši kapiten Crvene zvezde Mičel Donald odigrao je celu utakmicu.

U suretu Trabzona i Rizea je bilo mnogo manje neizvesnosti. Omur je bio precizan dva puta, Rodaljega jednom i to je dovoljno da ovaj tim bude na deobi drugog mesta na tabeli. Na kraju je čak Entoni Nvakaeme stavio tačku na ovu utakmicu.

TURSKA 1 - 17. KOLO