АБА: Мега може и без Битадзеа са Игокеом!

Тим Дејана Милојевића издржао налет Игокее у финишу утакмице и победом у Сремској Митровици остао у Топ 4 АБА лиге.

Кошарка 22.12.2018 | 23:40
Мега Бемаx изгубила је у четвртак свог најбољег играча, али не одустаје од борбе за плеј-оф!

После узастопних пораза од Будућности и Црвене звезде, "вртић" под вођством Дејана Милојевића дочекао је квалитетом приближнијег ривала и славио осму победу у досадашњих 12 кола АБА лиге.

Мега - Игокеа 93:88 (16:23, 26:17, 31:23, 20:25)

Домаћин је у овај меч ушао без једног од најкориснијих играча лиге, грузијског центра Гоге Битадзеа, који је позајмљен Будућности у замену за Зорана Николића. Међутим, имао је ко да надокнади свакако значајан губитак, јер се на Битадзеу умногоме базирала читава игра Меге, поготово у нападу.

"Златни јуниор" Андрија Марјановић убацио је 19 поена, Лука Ашћерић 17, уз 10 скокова, док је Француз Адам Мокока нанизао 15 поена, шест скокова и седам асистенција.

У тиму Игокее најефикаснији су били Латавијус Вилијамс и Томислав Зубчић са по 16 поена, Данило Анђушић додао је 13, а Сава Лешић 12. "Игосима" је ово трећи узастопни пораз у АБА лиги.

Мега је четири минута пре краја, кошем Мококе, отишла на рекордних 90:77, али су гости у наредна два минута одговорили серијом 8:0 и вратили се у меч.

Имала је Игокеа после корака Мококе шансу да потпуно ухвати прикључак, међутим, Зубчић је при резултату 90:85 промашио тројку.

Крка - Будућност 18.00

ТАБЕЛА: Звезда 12-0, Будућност 8-3, Цедевита 8-4, Мега 8-4, Партизан 6-6, ФМП 5-7, Цибона 5-7, Олимпија 4-7, Задар 4-8, Игокеа 4-8, Морнар 3-8, Крка 3-8.

Парови 13. кола: Игокеа - Цибона, ФМП - Мега (петак), Олимпија - Партизан, Цедевита - Задар, Морнар - Крка (субота), Звезда - Будућност (недеља).

Извор: мондо.рс