ABA: Mega može i bez Bitadzea sa Igokeom!

Tim Dejana Milojevića izdržao nalet Igokee u finišu utakmice i pobedom u Sremskoj Mitrovici ostao u Top 4 ABA lige.

Košarka 22.12.2018 | 23:40
Mega Bemax izgubila je u četvrtak svog najboljeg igrača, ali ne odustaje od borbe za plej-of!

Posle uzastopnih poraza od Budućnosti i Crvene zvezde, "vrtić" pod vođstvom Dejana Milojevića dočekao je kvalitetom približnijeg rivala i slavio osmu pobedu u dosadašnjih 12 kola ABA lige.

Mega - Igokea 93:88 (16:23, 26:17, 31:23, 20:25)

Domaćin je u ovaj meč ušao bez jednog od najkorisnijih igrača lige, gruzijskog centra Goge Bitadzea, koji je pozajmljen Budućnosti u zamenu za Zorana Nikolića. Međutim, imao je ko da nadoknadi svakako značajan gubitak, jer se na Bitadzeu umnogome bazirala čitava igra Mege, pogotovo u napadu.

"Zlatni junior" Andrija Marjanović ubacio je 19 poena, Luka Ašćerić 17, uz 10 skokova, dok je Francuz Adam Mokoka nanizao 15 poena, šest skokova i sedam asistencija.

U timu Igokee najefikasniji su bili Latavijus Vilijams i Tomislav Zubčić sa po 16 poena, Danilo Anđušić dodao je 13, a Sava Lešić 12. "Igosima" je ovo treći uzastopni poraz u ABA ligi.

Mega je četiri minuta pre kraja, košem Mokoke, otišla na rekordnih 90:77, ali su gosti u naredna dva minuta odgovorili serijom 8:0 i vratili se u meč.

Imala je Igokea posle koraka Mokoke šansu da potpuno uhvati priključak, međutim, Zubčić je pri rezultatu 90:85 promašio trojku.

Krka - Budućnost 18.00

TABELA: Zvezda 12-0, Budućnost 8-3, Cedevita 8-4, Mega 8-4, Partizan 6-6, FMP 5-7, Cibona 5-7, Olimpija 4-7, Zadar 4-8, Igokea 4-8, Mornar 3-8, Krka 3-8.

Parovi 13. kola: Igokea - Cibona, FMP - Mega (petak), Olimpija - Partizan, Cedevita - Zadar, Mornar - Krka (subota), Zvezda - Budućnost (nedelja).

Izvor: mondo.rs