ШПА: Гризман са креча срушио Еспањол!

Атлетико притиска споро, али упорно! Сад је ред да Барселона одговори. . . Гризман пресудио Еспањолу! Очекивано тврд меч на стадиону "Ванда Метрополитано" одлучен је голом француског аса са 11 метара. Шести узастопни пораз плаво-белих!

Фудбал 22.12.2018 | 19:15
Типична победа Атлетика, за привремени пробој на деобу првог места са Барселоном!

Иако домаћини, против екипе у серији пораза, црвено-бели су чекали готово цело прво полувреме да би створили какву-такву шансу. За то време је Јан Облак бар три пута одличним интервенцијама спречавао Еспањол да поведе.

И онда, једна несмотреност, оштар старт на Кокеу у казненом простору, донео је Атлетику прилику да затресе мрежу из пенала и тако преузме контролу.

Ту шансу није пропустио Антоан Гризман, који је 200. голом у каријери поставио и коначан резултат, Атлетико Мадрид - Еспањол 1:0!

Није то била убедљива партија. Штавише, у првом полувремену рекло би се да је Еспањол био и опаснији тим на терену. Атлетико је једноставно такав. Он не гази. Он притиска полако. И упорно. Све док те не сломи. Граница толеранције за госте из Барселоне данас је потрајала до 56. минута. Антоан Гризман тада је пенал претворио и гол за минималац од 1:0 у 17. колу Примере. Атлетико сада притиска Барселону. Мада она уме да се носи с тиме.

Еспањол не. Своје шансе је пропустио у првом делу игре. Борха Иглесијас је претио, Јан Облакспустио рампу. Чекали су Мадриђани да се гости размашу и онда узвратили. Мада би морали да се захвале и Естебану Гранеру, који као да је на тренутак умислио да је у рингу, а не на фудбалском терену. Ударио је по Кокеовом колену као по тараби и наравно да је то био пенал.

Таман да Антоан Гризман додатно добије на самопоуздању. Није му ова сезона кренула баш по замислима. Али у претходна два кола три гола. И данас још један. Дијего Лопез је био немоћан. Седми лигашки погодак француског нападача. Може он то и боље, али последњих недеља се голови котрљају.

/Каљери 11/

Одложен је меч Реал Мадрида и Виљареала због обавеза "краљевског клуба" на ФИФА Светском првенству клубова. Тај сусрет ће се одиграти 3. јануара.

ТАБЕЛА: Барселона 34, Атлетико Мадрид (+1) 34, Севиља 31, Реал Мадрид 29, Алавес (+1) 28, Бетис (+1) 26, Хетафе (+1) 25, Ђирона (+1) 22, Леванте 22, Селта 21, Еибар (+1) 21, Еспањол (+1) 21, Ваљадолид 20, Валенсија 19, Реал Сосиједад (+1) 19, Леганес 18, Виљареал 15, Атлетик Билбао 15, Рајо Ваљекано 10, Уеска 8.

Извор: моззартспорт/мондо.рс