ŠPA: Grizman sa kreča srušio Espanjol!

Atletiko pritiska sporo, ali uporno! Sad je red da Barselona odgovori. . . Grizman presudio Espanjolu! Očekivano tvrd meč na stadionu "Vanda Metropolitano" odlučen je golom francuskog asa sa 11 metara. Šesti uzastopni poraz plavo-belih!

Fudbal 22.12.2018 | 19:15
Tipična pobeda Atletika, za privremeni proboj na deobu prvog mesta sa Barselonom!

Iako domaćini, protiv ekipe u seriji poraza, crveno-beli su čekali gotovo celo prvo poluvreme da bi stvorili kakvu-takvu šansu. Za to vreme je Jan Oblak bar tri puta odličnim intervencijama sprečavao Espanjol da povede.

I onda, jedna nesmotrenost, oštar start na Kokeu u kaznenom prostoru, doneo je Atletiku priliku da zatrese mrežu iz penala i tako preuzme kontrolu.

Tu šansu nije propustio Antoan Grizman, koji je 200. golom u karijeri postavio i konačan rezultat, Atletiko Madrid - Espanjol 1:0!

Nije to bila ubedljiva partija. Štaviše, u prvom poluvremenu reklo bi se da je Espanjol bio i opasniji tim na terenu. Atletiko je jednostavno takav. On ne gazi. On pritiska polako. I uporno. Sve dok te ne slomi. Granica tolerancije za goste iz Barselone danas je potrajala do 56. minuta. Antoan Grizman tada je penal pretvorio i gol za minimalac od 1:0 u 17. kolu Primere. Atletiko sada pritiska Barselonu. Mada ona ume da se nosi s time.

Espanjol ne. Svoje šanse je propustio u prvom delu igre. Borha Iglesijas je pretio, Jan Oblakspustio rampu. Čekali su Madriđani da se gosti razmašu i onda uzvratili. Mada bi morali da se zahvale i Estebanu Graneru, koji kao da je na trenutak umislio da je u ringu, a ne na fudbalskom terenu. Udario je po Kokeovom kolenu kao po tarabi i naravno da je to bio penal.

Taman da Antoan Grizman dodatno dobije na samopouzdanju. Nije mu ova sezona krenula baš po zamislima. Ali u prethodna dva kola tri gola. I danas još jedan. Dijego Lopez je bio nemoćan. Sedmi ligaški pogodak francuskog napadača. Može on to i bolje, ali poslednjih nedelja se golovi kotrljaju.

/Kaljeri 11/

Odložen je meč Real Madrida i Viljareala zbog obaveza "kraljevskog kluba" na FIFA Svetskom prvenstvu klubova. Taj susret će se odigrati 3. januara.

TABELA: Barselona 34, Atletiko Madrid (+1) 34, Sevilja 31, Real Madrid 29, Alaves (+1) 28, Betis (+1) 26, Hetafe (+1) 25, Đirona (+1) 22, Levante 22, Selta 21, Eibar (+1) 21, Espanjol (+1) 21, Valjadolid 20, Valensija 19, Real Sosijedad (+1) 19, Leganes 18, Viljareal 15, Atletik Bilbao 15, Rajo Valjekano 10, Ueska 8.

Izvor: mozzartsport/mondo.rs