АБА: ФМП побиједио Задар у гостима!

Апић доминирао у дворани "Крешимир Ћосић"! Кошаркаши ФМП победили су Задар у 12. колу АБА лиге са 85:79.  Тим из Железника славио на врућем терену у Задру.

Кошарка 21.12.2018 | 22:47
Задар је тако прекинуо низ од три победе у лиги, а ФМП низ од четири узастопна пораза у претходних месец дана.

Најефикаснији је код победника био Драган Апић са 26 поена, девет скокова и две асистенције, а Марко Јеремић је имао 20 поена.

Још 12 је додао Стефан Пот, док је код домаћина у дворани "Крешимир Ћосић" више играча имало двоцифрен кошгетерски учинак. Квами Вон је убацио 15, Лука Божић 14, Магарити 12, а Литл 11 поена.

ФМП је водио током већег дела меча, али је славио захваљујући бољој завршници. Мада та предност није била велика, била је константна. Задар је у последња два минута имао потпуни прикључак и заостајао само поен 76:77 када је Радовановић погодио за два.

Уследила су два битна промашаја Божића са линије пенала после офанзивних скокова, а онда и два погођена пенала Апића за 81:76 на минут и 43 секунде до краја.

Победу је минут касније само потврдио Јеремић двојком, а Магарити је само ублажио пораз шутем за три поена у последњем нападу своје екипе. ФМП после победе има скор од пет победа и седам пораза, док је Задар на четири победе и осам пораза.

Екипа ФМП прекинула је серију од четири пораза и то на гостовању у Задру.

Тим из Железника славио је у првом мечу 12. кола АБА лиге на традиционално врућем терену, резултатом 85:79 (22:18, 22:21, 20:22, 21:18).

Српски тим, предвођен сјајним Драганом Апићем, одбио је све налете домаћина, али и издржао притисак верне домаће публике.

ФМП је био тим који је диктирао темпо и држао до последње четвртине благу предност, а упорни домаћин у последњем кварталу озбиљно је припретио када је у неколико наврата имао поен или два предности, последњи пут четири и по минута пре краја (74:72). Ипак, екипа Владе Јовановића успела је завршници, преко Јеремића, Апића и Ребеца, да направи серију 13:5 и забележи важну победу.

Драган Апић предводио је госте са 26 поена, девет скокова и две асистенције, остваривши укупни индекс 34.

Марко Јеремић уписао је 20 поена, са Стефан Пот 12. Матиц Ребец завршио је дуел у дворани Крешимир Ћосић са девет поена и седам асистенција.

Код Задра истакао се Кваме Вон са 15 поена, уз пет асистенција, а Лука Божић остварио је "дабл-дабл" учинак - 14 погодака и 11 скокова.

Крка - Будућност 18.00

Табела: Звезда 11-0, Будућност 8-3, Цедевита 7-4, Мега 7-4, Партизан 6-5, Цибона 5-6, ФМП 5-7,  Олимпија 4-7, Игокеа 4-7, Задар 4-8, Морнар 3-8, Крка 3-8.

Извор: Б92/мондо.рс