ABA: FMP pobijedio Zadar u gostima!

Apić dominirao u dvorani "Krešimir Ćosić"! Košarkaši FMP pobedili su Zadar u 12. kolu ABA lige sa 85:79.  Tim iz Železnika slavio na vrućem terenu u Zadru.

Košarka 21.12.2018 | 22:47
Zadar je tako prekinuo niz od tri pobede u ligi, a FMP niz od četiri uzastopna poraza u prethodnih mesec dana.

Najefikasniji je kod pobednika bio Dragan Apić sa 26 poena, devet skokova i dve asistencije, a Marko Jeremić je imao 20 poena.

Još 12 je dodao Stefan Pot, dok je kod domaćina u dvorani "Krešimir Ćosić" više igrača imalo dvocifren košgeterski učinak. Kvami Von je ubacio 15, Luka Božić 14, Magariti 12, a Litl 11 poena.

FMP je vodio tokom većeg dela meča, ali je slavio zahvaljujući boljoj završnici. Mada ta prednost nije bila velika, bila je konstantna. Zadar je u poslednja dva minuta imao potpuni priključak i zaostajao samo poen 76:77 kada je Radovanović pogodio za dva.

Usledila su dva bitna promašaja Božića sa linije penala posle ofanzivnih skokova, a onda i dva pogođena penala Apića za 81:76 na minut i 43 sekunde do kraja.

Pobedu je minut kasnije samo potvrdio Jeremić dvojkom, a Magariti je samo ublažio poraz šutem za tri poena u poslednjem napadu svoje ekipe. FMP posle pobede ima skor od pet pobeda i sedam poraza, dok je Zadar na četiri pobede i osam poraza.

Ekipa FMP prekinula je seriju od četiri poraza i to na gostovanju u Zadru.

Tim iz Železnika slavio je u prvom meču 12. kola ABA lige na tradicionalno vrućem terenu, rezultatom 85:79 (22:18, 22:21, 20:22, 21:18).

Srpski tim, predvođen sjajnim Draganom Apićem, odbio je sve nalete domaćina, ali i izdržao pritisak verne domaće publike.

FMP je bio tim koji je diktirao tempo i držao do poslednje četvrtine blagu prednost, a uporni domaćin u poslednjem kvartalu ozbiljno je pripretio kada je u nekoliko navrata imao poen ili dva prednosti, poslednji put četiri i po minuta pre kraja (74:72). Ipak, ekipa Vlade Jovanovića uspela je završnici, preko Jeremića, Apića i Rebeca, da napravi seriju 13:5 i zabeleži važnu pobedu.

Dragan Apić predvodio je goste sa 26 poena, devet skokova i dve asistencije, ostvarivši ukupni indeks 34.

Marko Jeremić upisao je 20 poena, sa Stefan Pot 12. Matic Rebec završio je duel u dvorani Krešimir Ćosić sa devet poena i sedam asistencija.

Kod Zadra istakao se Kvame Von sa 15 poena, uz pet asistencija, a Luka Božić ostvario je "dabl-dabl" učinak - 14 pogodaka i 11 skokova.

Krka - Budućnost 18.00

Tabela: Zvezda 11-0, Budućnost 8-3, Cedevita 7-4, Mega 7-4, Partizan 6-5, Cibona 5-6, FMP 5-7,  Olimpija 4-7, Igokea 4-7, Zadar 4-8, Mornar 3-8, Krka 3-8.

Izvor: B92/mondo.rs