ЕЛ: Будућност растурена са 38 разлике!

Дебакл Будућности у Истанбулу, Ефес славио са 38 разлике! Кошаркаши Будућности доживели су убедљив пораз у 13. колу Евролиге. На гостовању Анадолу Ефесу у Истанбулу поражени су са 106:68 (29:20, 20:21, 32:12, 25:15).  Убедљив пораз Будућности: Ефес бројао до 106! Регионални шампион враћа се из Истанбула са "минусом" од 38 поена.  Нови тежак пораз Подгоричана у Евролиги. . .

Кошарка 18.12.2018 | 20:25
Изабраници тренера Александра Џикића су тако забележили десети пораз у елитном такмичењу, док је Ефесу ово била девета победа.

Од самог почетка било је јасно да ће Ефес дикторати ритам игре. Прву четвртину, турски тим је добио резултатом 29:20, док су на одмор отишили са осам поена предности, 49:41.

Ако се може рећи да су Подгоричани прилично добро парирали домаћини у првом полувремену, у наставку, све је било у знаку Ефеса.

Турски тим је трећу четвртину добио са двадесет поена разлике. Будућност је средином треће четвртине била на минус шест када је Ален Омић смањио на 59:53, али Подгоричани у последњих четири и по минута нису успели да постигну на поен, тако да је ту све било завршено, јер је Ефес на крају треће деонице водио са 81:53.

Ни у последњој четвртини није било другачије, Ефес је чак и повећао предност тако да је на крају заслужено славио.

У редовима победничке екипе, наш Василије Мицић је за нешто мање од 24 минута на паркету постигао седам поена уз три скока и пет асистенција. Најефикаснији у Ефесу био је Родриг Бобуа са 22 поена, Брок Мотум је постигао 17, Крунослав Симон 15, а Адријен Морман 13 поена.

Код Будућности, Американац Ерл Кларк је постигао 21 поен, Коти Кларк се зауставио са 12, а Едвин Џексон на 11 поена.

У наредном колу, које се игра 20. децембра, Ефес ће гостивати у Москви против ЦСКА, док Будућност дочекује Фенербахче.

Још једну недељу "дуплог" евролигашког програма кошаркаши Будућности почели су неуспешно.

На гостовању у "Синан Ердем" дворани, екипа Александра Џикића губила је достижном разликом до полувремена, а потом је тим Ергина Атамана одиграо фуриозну трећу четвртину и решио питање победника.

Ефес - Будућност 106:68 (29:20, 20:21, 32:12, 25:15)

Српски плејмејкер Васиље Мицић добио је уочи утакмице признање за најбољег играча Евролиге у новембру, а његов тим се до краја вечери учврстио на високој, четвртој позицији табеле.

Поготком Алена Омића, центра Подгоричана, гости су и у 25. минуту заостајали пристојних шест поена "минуса" (59:53), али су уследили поени Родрига Бобое и Адријана Моермана, којим је Ефес кренуо у одлучујућу серију, а Будућност је наредни погодак постигла тек у четвртој деоници.

Ефес је тада водио превеликих 81:53, после серије 22:0!

Најефикаснији међу домаћима били су Бобоа са 22 поена, Брок Мотум са 17 и Крунослав Симон са 15 поена. Мицић је завршио меч са седам поена (без промашаја из игре) и пет асистенција, уз три скока.

У редовима црногорског тима најефикаснији је био крилни центар Ерл Кларк, са 21 поеном. Осим њега, двоцифрени су били Коти Кларк (12) и Едвин Џексон (11).

Будућност ни у овој утакмици, два дана пред меч против Фенера, није могла да рачуна на Николу Ивановића...

Свака част Будућности на три лепа скалпа код куће у овогодишњој Евролиги - претходна два у последњих месец дана, против Барселоне и ЦСКА - али Подгоричани када напусте своју Морачу нису исти тим. Једноставно, то није ниво потребан за борбу на равној нози са европском кошаркашком елитом. Увидели смо то и вечерас у Истанбулу, где их је Анадолу Ефес декласирао са 38 разлике - 106:68.

Најтежи пораз у сезони регионалног шампиона, илити прави правцати бродолом.

Од старта утакмице били су у минусу изабраници Александра Џикића, међутим у неколико наврата успевали су приђу на четири, пет или шест разлике и дају ноту занимљивости овом сусрету. Све то трајало је само првих 20 и кусур минута. Гости су најближи били Ефесу на 3,27 пред одлазак на одмор, када је Ерл Кларк погодио оба слободна бацања. Тада је на семафиору стајало 38:34.

Како је меч одмицао турски тим постајао је све сигурнији, проналазио лака решења у нападу и стезао у одбрани. Поново су домаћи отишли на плус 10, да би утакмицу дефинитивно преломили у последњих пет и по минута треће деонице. Тих 5,28 минута вероватно су најгоре издање Подгоричана у целој сезони. Све до краја треће четвртине Будућност није успела ни кош да постигне, па је Ефес направио серију 22:0 и са 59:53 отишао на недостижних 81:53!

Тотално деморалисани гости више нису имали шта да траже на паркету. Требало је спасавати живу главу и образ клуба пре свега. Колико су у томе успели процените сами. У сваком случају, на крају - 106:68.

Ефес је предводио Родриг Бубоа са 22 поена. Пратили су га Брок Мотум са 17, Круно Симон са 15, Моерман са 13... Прелазну оцену код гостију заслужио је само Ерл Кларк који је убацио 21 поен. Двоцифрени су били још Коти Кларк (12) и Едвин Џексон (11).

Турке врло добро служио шут. За два су имали преко 60 одсто, за три преко 50. С друге стране Црногорци убацили само седам тројки из 21 покушаја...

ЕФЕС: Ларкин 2, Бубуа 22, Балбај 2, Бирсен 4, Мотум 17, Морман 13, Тунчер, Плаис 8, Мицић 7, Андерсон 8, Данстон 8, Симон 15.

БУДУЋНОСТ: Џексон 11, Су. Шеховић 7, Е. Кларк 21, Баровић, К. Кларк 12, Се. Шеховић 2, Старовлах, Гордић 2, З. Николић, Омић 2, Поповић 9, Д. Николић 2.

Бајерн - Реал 20.00

Табела: Фенербахче 11-1, Реал 10-2, ЦСКА 10-2, Ефес 9-4, Олимпијакос 7-5, Панатинаикос 6-6, Армани 6-6, Бајерн 6-6, Барселона 6-6, Жалгирис 5-7, Басконија 5-7, Гран Канарија 5-7, Химки 4-8, Макаби 3-9, Будућност 3-10 Дарушафака 1-11.

Извор: мондо.рс/Б92/моззартспорт